| Minalore a întrebat:

Am o problema cu doua fete in clasa mea...Se apropie Craciunul. Una dintre cele doua fete ne-a spus intr-o zi la scoala ce idee super i-a venit: Sa ii luam doamnei invatatoare cadou. Cealalta fata s-a suparat deoarece ea ii spusese sa cumpere cadou doamnei(Atentie! In continuare ii voi spune primei fete D - de la Diana si la cea de a doua A- de la Aida). Atunco D a negat totul: ca ei i-a venit ideea nu lui A. A a inceput sa spuna ca ei i-a venit ideea acum 7 zile. In fine s-au certat tot asa si pana la urma D a castigat. Pentru ca eu merg pe drum cu D am intrebat-o daca chiar ei i-a venit ideea. Si ce credeti? Uite ce mi-a raspuns: Pai.Lui A i-a venit ideea, dar acum vreo 2 saptamani. Si pentru ca nu a spus nimic am spus eu.
Eu m-am suparat tare pe ea ca minte si de fapt eu eram sigura de la inceput ca nu e cum spune ea pentru ca o cunosc. Si peste 2 zile ce credeti? Ma suna ea pe telefon si imi spune: Auzi... Poti strange tu banii si sa ii iei doamnei cadou? Ca eu nu mai pot si nici nu prea vreau.
Alta situatie: Chiar azi am avut la Take Ionescu un concurs de info. Si m-am chinuit atat sa fac totul perfect si cand ajung la concurs ce credeti? Nu am mai spus nimic pentru ca nu am mai avut timp. Eu m-am suparat, la fel si ea. Insa doamna ne-a spus ca daca putem veni vineri ca atunci e iar concurs si sunt cei mari care au mai putin de spus. Eu am acceptat insa D...: Eu nu vreau, ca nu mai am chef daca nu am facut azi si daca nici atunci nu facem? Apoi A s-a oferit sa ii tina locul lui D. Insa D atunci cand a auzit ca A vrea sa ii ia locul...:Nu lasa ca mai vorbesc eu cu mama si o sa ma lase sigur.

Deci vedeti ce se intampla? Cum sa le fac sa nu se mai certe? Eu una nu mai suport.In fiecare zi ele se cearta cat de rau pot.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Exista o rivalitate, concurenta intre ele doua. Sincera sa fiu, nu stiu, daca vei putea sa faci ceva. Ele singure (mai ales Diana) ar trebui sa realizeze, ca nu e bine ceea ce fac, ca exagereaza. Incearca sa vorbeste cu ele sau filmeaza-le (macar cu telefonul) si apoi arata-le inregistrarea! Asa vor realiza si ele, ca arata penibil, caraghios, cand se tot intrec, se tot cearta pentru orice prostie.
Succes! Numai bine!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Crikinutza, multumesc pentru apreciere! Numai bine!

| Deniisze a răspuns:

Vorbeste cu ele si spune-le sa se calmeze si sa nu mai faca in halul acesta.
Sunt geloase una pe cealalta.
Daca una a zis ceva, nu ca cealalta zice ca ea a zis si tot asa.
Sa revina cu picioarele pe pamant si sa nu se mai comporte in halul acesta.
Multa bafta!

| Deniisze a răspuns:

Ii dau dreptate lui NOname.

| AndaWest a răspuns:

Diana asta mi se pare cam invidioasa si mincinoasa, fugi cat de tare poti de asemenea persoane, pentru ca te vor face sa suferi

| wywy a răspuns:

Eu i-as spune dianei ca nu mai vreau sa fiu prietena cu ea, ori se schimba ori nu mai vb cu ea...si as sta mai mult pe langa cealalta fata ca ea sa se oftice

| Detanatar a răspuns:

Asa e viata cum ai vrut.Sunt porbleme mult mai mari si mai grave pentru a ne opri la orice fleac

| Vasile_Simona_1996 a răspuns:

Vorbeste cu ele