| robertshadow a întrebat:

De doua zile prietena nu mai vrea sa-mi raspunda la telefon,nici la mesaje a spus ca ne despartim desi doamnee nu are nici un motiv,din nici un punct de vedere credeti-ma,e genul mai introvertita insa foarte suparacioasa din nimic, va rog sa ma credeti ca nu are motive, daca si prietena ei a asistat la un moment dat cand vorbeam cu ea civilizat si mi-a spus in gluma ar cam trebui sa o altoiesti.Acum ideea e ca nu e o fata rea, in primul rand ma iubeste stiu asta, i-am zis sa nu se mai poarte asa sa se certe din orice la care ea imi spune asa sunt eu dac vrei bine daca nu lasa-ma.Imi placea de ea ca era o fata linistita nu genu sa iasa in cluburi, mereu ma suna, simteam k ii pasa de mine ca in mom in care nu vorbeam cu ea imi spunea dc nu mai vorbesti si cu mine.De certat s-a certat numai ea,va rog sa ma credeti ca niciodata nu am certat-o decat atunci cand i-am spus sa nu se mai certe din lucruri minore,am avut si o discutie cu ea a spus ca a inteles,a inceput sa planga dar a doua zi nimic,tot asa s-a >purtatAcum mi-a spus ca e ultima data cand vorbeste si ca nu mai >glumesteEu desi stiu ca tine la mine k altfel nu ma controla mereu,cand vorbeam cu cineva ma intreba cu cine ai vorbit, deci era geloasa, nu inteleg de ce imi da mereu mesaje de despartire.

Acum nu stiu ce sa fac asta seara se fac doua zile de cand nu da nici un semn.credeti ca as face o greseala daca as intreba-o pe prietena ei cea mai buna sa o intreb ce are? sau sa astept sa incerc totusi sa cedeze daca cedeaza,nu stiu ce sa mai fac mi-e foarte dor de ea,dar la un moment dat ma gandesc desi intrebarea asta suna aiurea pentru k eu o stiu cum este se supara din orice, si cu prietena ei la fel si cu mama, tata cand nu-i face ceva ce vrea ea.......ma tot intreb daca ma iubea asa de mult de ce mereu dupa fiecare cearta imi spunea ca ne despartim,bine ne-am impacat dar acum vad ca de doua zile nu mai da nici un semn.

Ar trebui sa vorbesc cu prietena ei,mi-e sa nu se supere sa zica ce treaba are ea, dar nu mai rezist fara sa aflu ceva concret desi stiu ca nu am gresit cu nimic, e posibil sa dai msj de sespartire PAAAa e ultima data cand vb si nu glumesc...off.e extrem de orgolioasa

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Las-o nu o mai cauta deocamdata, poate are nevoie de un timp sa si puna ordine in ganduri

| robertshadow explică (pentru mona):

Buna imi poti da id-ul tau simt nevoia sa vorbesc cu cineva, nu mai suport, multumesc

| Awesom a răspuns:

Da-i papucii dar nu prin mesaje sau telefoane ci printr-o discutie serioasa. Dupa aia iti schimbi numarul de telefon sa nu te caute si sa se roage de tine sa va impacati a doua oara si apoi a 15a oara.

| neutrino a răspuns:

Ne-ai descris o stare de fapt si am inteles ca fata te-a parasit dar nu avea motiv. Sa crezi tu asta, ca o femeie nu are motiv sa te paraseasca. Nu te mai complica cu intermediari, problema e intre tine si ea. De fapt e doar problema ta, pentru ca tu nu ai inteles ca o relatie are si sfarsit. Motivatia chiar nu mai conteaza.

| Danielbc a răspuns (pentru neutrino):

Mie mi-a placut cum i-a cerut repede id-ul feteilaughing)

| robertshadow explică (pentru Danielbc):

Am fost sincer,ce crezi ca vroiam sa ma combin cu ea,, off, oricum mersi pentru raspunsul anterior, poate ai dreptate fata chiar nu merita, trebuie sa imi dea macar un msj macar

| Danielbc a răspuns (pentru robertshadow):

Mai robert glumeam si eu...off.

pentru fata cu id-ul-atunci cand iubesti nu ai nevoie de pauze! nu ai nevoie de timp pentru a te gandi! iubesti si gata! in timp ce ea se,, gandeste''asta sufera. putea sa isi rupa din,, pauza''sau din momentele de,, gandire''si sa ii de-a un mesaj.aici nu mai e vb de iubire ci de bun simt.iar faptul ca tu pui ca motiv gandirea si pauza nu te face prea diferita fata de ea.

Robert am patit exact ca tine cu ceva timp in urma.si stii ce facea ea cat nu vb cu mine? era cu altul! apoi cand ala i-a dat cu flit si a batut joc de ea brusc eu iar eram bun.si da si ea era o fata linistita pentru care as fi putut sa bag mana in foc ca niciodata nu m-ar insela.o dadeam exemplu!

| robertshadow explică (pentru Danielbc):

Poti sa-mi dai id-ul tau sa vb si sa-ti dau mai multe mesaje, stiu ca ai dreptate dar vr sa ma lamuresc suta la suta, te rog frumos lasa-mi id tau

| Danielbc a răspuns:

Scz ca iti zic dar un baiat ca tine nu are ce cauta cu o fata ca ea, pe bune fata asta iti va manca zilele.e genul de fata care adora sa fie rugata/dorita.sa vada ca nu poti fara ea. daca te iubeste asa mult imi spui si mie cum poate sa te faca sa suferi asa mult? tu fierbi ca nu poti sa vb cu ea si ea ce face? nu iti zice nimic. unde e iubirea in asta? poate tine la tine dar de iubit nu te iubeste.iar tu acum ma vei contrazice, nu? TU care o IUBESTI ai putea sa stai si sa,, privesti''cum iubita sufera? ai putea sa nu ii spui nimic? daca da atunci inseamna ca te iubeste, daca nu...stii raspunsul.controleaza-ti sentimentele gandeste-te ca ea nu se gandeste la suferinta ta si dai un mesaj de genu,, stii bine ca te iubesc dar nu ma mai rog de tine sa imi vb.altul ca mine care sa te iubeasca asa mult nu vei mai gasi, dar tine minte ce iti spun acum VOI SUFERI dupa tine dar fii sigura ca te voi uita si ma voi indragosti de alta fata care EA chiar ma va merita.eu nu ma mai rog.e ultimul meu mesaj pentru tine.s-a terminat''stiu ca e dur si stiu ca vei crede ca nu esti in stare sa scrii mesajul asta dar asa vei vedea ce simte pentru tine.nu iti va da mesaj imediat, va sta si se va gandi va crede ca sunt doar vb dar dupa o zi poate doua in care tu nu vei suna/trimite mesaj etc.te va contacta atunci TU nu ii vei raspunde.ii vei face ce ea iti face.doar asa va invata ca la un moment dat placerea ei de a se lasa rugata se va intoarce impotriva ei

| Macovetchi_Octavian_1991 a răspuns:

Uite aici cateva mesaje care te pot ajuta- http://mesaje-de-dragoste.com/mesaje-de-despartire-noi. Succes