| Eduardxx a întrebat:

Am o problema cu laptopul, cand l-am cumparat cei de acolo mi-au spus ca nu merge windows 7 pe el pentru ca nu sunt driverele compatibile, mi-au instalat ei un windows 8, dar de vreo saptamana mi-a intrat un virus in PC si nu mai pot sa pornesc unele jocuri cum ar fi : fifa 14 gta IV si nu il pot sterge ( am incercat toate modalitatile )
Intrebarea mea este daca o sa-mi intalez un windows 7 ( 8 nu am unde sa gasesc ) si o sa-mi pun driverele nu o sa-mi mai mearga PC sau ce probleme o sa am?
DAU FUNDA!

1 răspuns:
| Gizăz a răspuns:

Caută pe site-ul producătorului drivere pentru modelul tău şi WIndows 7. Dacă nu găseşti înseamnă că e incompatibil laptopul şi pace. Nu are rost să încerci să pui driverele de 8 pe 7. Nu te va lăsa să le instalezi şi dacă dai pe compatibilitate o să meargă ca dracu'. Driverele sunt softuri esenţiale în buna funcţionare a unui PC sau laptop. Nu poţi să-ţi baţi joc de ele. Şi cum adică nu ai de unde să faci rost de 8?!