| anonim_4396 a întrebat:

am o problema in ultimul timp. deci eu in majoritatea oglinzilor ma vad frumos,dar in oglinda din dormitor chiar ma vad urat, si cea din dormitor exprima perfect realitatea... prietenii mei sunt mai populari ca mine, noi suntem 14 baieti in clasa, eu sunt pe locul 4 la egalitate cu unul sa zic asa, dar faza e ca restul sunt paraleli., ma simt inferior cand iesim cu fetele pentru ca ei sunt mai mult bagati in seama., si chiar ma vad urat. desi o fata care chiar o spune pe fata mereu, imi zice ca sunt 50/50, cand a spus asta. mie imi place de o fata frumoasa, am impresia ca nu am sanse cu ea... eu nu am frumusetea ei., si chiar nu stiu cum ma vad ceilalti, ce sa fac? ma simt prea inferior.

1 răspuns:
| SSJGohan3 a răspuns:

Mai crede-ma ca nu prea conteaza asa de mult aspectul fizic pentru a te face remarcat de fete (bine, nu ma refer sa fi complet hidos,complet asimetric), cred ca e ok cum o duci, deci ar trebui sa te chinui sa iti dezvolti charm-ul, sa devi un domn, o persoana placuta atat fizic(imbracaminte stil si cum ai fost tu creat) cat si mintal si aici ma refer atat la gesturi, comportament, atitudine fata de oameni din jur, optimist etc cat si o persoana inteligenta dar totusi funny care citeste, bine calculata etc...laughing intelegi unde bat.....ca sa intelegi mai bine incearca sa iti intelegi colegele de ce stau mai mult cu ei si vei vedea ca nu e doar aspectul fizicwinking