| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema mare si sper sa ma ajutati. Deci: Am 13 ani si am o fire timida si anxioasa. La scoala cand intru in clasa toti imi pun piedici ma lovesc foarte tare fara motiv iar mi-e mi-e frica sa ripostez. La ora iarasi vad ca da cineva cu ceva obiecte in mine. In pauza nu pot sta, singur, linistit, ascultand muzica ca vad ca vine un puradel de copil si sta acolo langa mine zicandu-mi vorbe urat. Acasa, am probleme mari cu parintii. Nu m-ai imi suport vita asta, nu mai pot, deja cum vin de la scoala ma inchid in camera si nu las pe nimeni sa vina acolo.

Va rog frumos sa ma ajutati, va rog fara batai de joc sau alte chestii.

Multumesc.

3 răspunsuri:
| AlecCusca a răspuns:

Cand se mai iau de tine ii bati

| Ghideon a răspuns:

Pentru asta trebuie să arăţi indiferenţa.
Iti trebuie sa-ti cauti prieteni. Dar totusi trebuie sa mergi la director pentru soluţionare. Nu pot spune mai mult deoarece nu-ţi ştiu bine situaţia ta. Din care motiv te înjosesc.

| OpenYourMindBeforeYourMouth a răspuns (pentru Ghideon):

Daca nu ii bag in seama se iau mai tare de mine si inca se bucura, cu directorul am vorbit dar il doare in cot, prieteni? nu pot sa-mi fac prieteni in scoala aia, e plina de needucati, manelari, tigani, inculti.