| directoneraandbvb a întrebat:

am o problema serioasa cu mama mea. Ea nu ma iubeste. Tipa la mine din orice ma injura ma jignește. imi spune ca sunt cea mai mare greseala care a facut.o vreodata, nu ma lasa sa ii spun,, mama" imi zice ca ma uraste din toata inima. Niciodata nu m.a ascultat. Niciodata nu i.am putut spune ce simt. Am abia 13 ani. Nu am avut niciodata iubit pt ca vreau sa pun scoala pe primul loc. Am timp de baieti mai incolo. Si totusi mama mea m.a facut curva. mi.a spus ca vreau P*la a spus ca ma vreau fu*uta si multe altele. Ma pedepseste mereu. Il indeparteaza pe fratele meu mai mic(4ani) de mine...nu ii mai pasa deloc ce fac. Nu imi pune mancare..trebuie sa imi pun singura. Azi i.am spus,,mama" din greseala si ea a spus,, Ma cheama Ramona"

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Eu unul daca as fi in locul tau mai mult as proca-o!
Daca tot are o parere rea despre mine fara sa o merit de ce sa nu ii fac si eu pe "plac" ce am de pierdut?
Daca faci asta in cel mai rau caz iti iei o mama de bataie, in cel mai bun caz isi da seama ca erai chiar cuminte inainte si probabil va vrea sa ajungeti la o intelegere sa nu va mai faceti zile amare.
Oricum trebuie sa o provoci subtil, astfel incat sa-i dai si ei de gandit...
Deci cand va spune "esti cea mai mare greseala pe care am facut-o" ii vei raspunde inocent, tipand putin si eventual cu cateva lacrimi in ochii: "Mie-mi spui? Toata viata mea e o greseala, am fost facuta si sunt condamnata sa sufar? Eu oare cu ce am gresit?" Asta cel mai probabil ii va da de gandit, ceea ce e bine.
Iar cand iti spune ca esti "curva" poti sa spui " Oare de la cine am mostentit asta"
Eu zic sa incerci ce am zis eu mai sus, cel putin "Mie-mi spui? Toata viata mea e o greseala, am fost facuta si sunt condamnata sa sufar? Eu oare cu ce am gresit?" asta trebuie sa i-o spui obligat, nu ai ce pierde, daca-i spui asta fie nu se va schimba nimic fie isi va da seama ca te invinovateste pentru nimic ca tu nu ai nici o vina si totul va merge spre mai bine.

5 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Nu ai bunici? Suna la protectia copilului.

| Printesa10TM a răspuns:

Suna la telefonul copilului.

| deea3507 a răspuns:

Fa-ti iubit daca tot te face in toate felurile. asa o sa ai cu cine discuta.

| KentmanxD a răspuns:

Mutate la bunicii, sau fa-ti un iubit.

| directoneraandbvb explică:

Ohooo... cate nu am facut..si degeaba. Daca plang spune ca fac,, scene de curva" daca nu plang spune ca nu.mi pasa... mi.a dezinstalat watsappul. si. are grija ca in fiecare zi sa ma jigneasca. Am doar un bunic care locuieste la mine.