| Ioana666lore a întrebat:

ma cheama Mihaela...am 13 ani si vreau sa va spun un secret sufar forte mult in pprimul rand locuiesc la bunici care bunicul se imbata mereu si o cearta pe bunica tipa mereu injura mereu tata e cel mai cool! Mama e si a dar am o problema ma rasfata dar ma injura dela cel mai mic lucru cum ar fi se duce la baie iar eu schimb pe desene sau pe national geografic imi place big grindor sa vad ce e si daca vede asta spune ca sunt o mare sau ma jigneste ca sunt un **** asta ma face sa sufar sunt foarte sensibila plang si de la o meodie trista...

6 răspunsuri:
| Gentiana a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, dar unde-i intrebarea?

| LonelyLoner92 a răspuns:

Imi pare rau de situatia ta, e prea mult pentru tine, sa treci prin asta la doar 13 ani, oricum, din ce stiu de la 14 ani cand iei buletinul ai dreptul sa te angajezi sa iti castigi singura banii, incearca oricum sa mai rezisti o perioada si apoi poate poti sa pleci de la ei. Apropo, parintii tai ce au cu tine? Nici pe ei nu te poti axa? Daca nu te poti sprijini nici pe ei e rau deoarece esti singura impotriva tuturor.

| silvia94 a răspuns:

Buna..in lumea asta exista mii de copii care au probleme mult mai grave decat ale tale. ex:sufera de boli grele, nu au ce manca, alti sunt trimisi l cersit..sau mai grac nu au parinti si traiesc pe strada..ok..inteleg k familia ta este mai dificila. dar tot ce trebuie sa faci este sa le raspunzi cu aceiasi moneda...sa nu te vada k taci..si s te ia drept proasta..asta cred. sper ca te-am ajutat cu ceva.

| andreeapop14 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, vorbeste cu ei, sau du-te sa stai la o prietena, sau nu stiu, vorbeste cu un adult mai apropiat care sa te inteleaga. sper ca raspunsul meu sa te ajute...

| marydvo a răspuns:

E grea problema ta iar asta ce spui tu nu e secret micutohappy e greu pentru tine ca ai doar 13 ani si nu prea poti lua decizii de una singura sau sa impui reguli in familie. Daca tu crezi in sinea ta ca poti discuta oful asta cu ei parte in parte te rog sa o faci daca nu reclamai la protectia copilului. Nu-ti ofera o crestere corecta si asta se poate sanctiona poate asa se da pe brazda

| deutza98ubire a răspuns:

Uite un sfat incearca sa vorbestu cu mama ta calm si sa lamuriti niste lucruri care pe tine te deranjeaza spune-i macar pentru 5 10 minute sa se puna in locul tau si sa vada si ea cum te simti.incearca sa ii explici ce simtp in asa fel incat sa intteleaga ce te deranjeaza si eu am avut aceeasi problema dar am discutat cu mama si am rezolvat lucrurile acum nu mai tipa la mine din orice