| Gregory666 a întrebat:

TPU am o problema sunt foarte timid am emotii.La scoala cand ma asculta ma rosesc si ma balbai imi bate inima prea rapid nu stiu CE sa FAC.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa faci exercitii acasa, in fata parintilor si a fratilor/surorilor.
Asta te va ajuta sa te eliberezi de trac si sa poti vorbii liber.

| chioscuta a răspuns:

Colegii nu te "iau la misto"? Daca nu inca, in curand o sa ti se intample asta.Sa nu pui la suflet lucrurile astea...si eu sunt in situatia ta si am pus foarte mult la suflet rautatile astea si nu mi-am facut mie bine deloc.Fa-ti curaj si da-le replica, nu sta fara sa dai replica, pentru ca asta iti face foarte mult rau tie.Eu am pus la suflet astfel de rautati si nu le-am dat replica iar acum sunt foarte retras, trist, tacut si asa mai departe.Fii tare!