| NoKs a întrebat:

Am sa va insir o lunga poveste. Deci mie imi place de o fata dintr-a cincea. Pana acum o luna nici nu vorbea cu mine ( sunt a opt-a) si acum am devenit buni prieteni. Ideea e ca un prieten de-al meu sta cu ea de vreun an cu mici intreruperi in care a stat cu celalalt prieten al meu ( cei doi baieti sunt cei mai buni prieteni ai mei).
Ma simteam ciudat pentru ca am fost respins de clasa din cauza glumelor mai "crude" si a comportamentului rusinos. Dar acum m-am schimbat.
Acea fata inca sta cu primul baiat, dar azi, cu celalalt am pus la cale sa-i despartim. Am spus ceva adevarat. Nu am mintit. Primul baiat nu o merita. O vorbeste urat pe la spate, o ia la misto si cu un "pupic" se impaca iar...
Deci eu chiar nu cred ca voi sta vreodata cu ea... Ea ii place foarte mult pe ambii baieti, iar pe mine (mai nou) ca prieten. Nu stiu ce sa fac. Al doilea baiat e dintotdeauna rivalul meu...Intotdeauna mi-a stat in cale! Daca ar fi sa se desparta de primul, pun pariu ca ar sta cu al doilea. Eu chiar ii consider norocosi ca au o astfel de fata. Nici mie nu stiu ce-mi place la ea de asa mult timp. Simt ca o plac si NU o plac in acelasi timp.
Va rog sa ma ajutati!
Multumesc pentru timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| PandaaBeiibi a răspuns:

Sincer,sfatul meu e sa vorbesti cu prietenii tai.Sa vezi ce e de facut. Poate sa o convingi si pe ea ca baiatul care o fraiereste nu e bun de ea.
Poate ca tu simti ca o placi si nu o placi in acelasi timp pentru ca te simti rezervat in legatura cu varsta.
Incearca sa ii arati fetei ce simti pentru in gestul discrete. Daca dupa un "pupic" ii trece tot, sigur te va placea.
Si in legatura cu celalalt prieten. daca il consideri o amenintare ar fi bine sa nu te mai ingrijorezi atat.Iti faci rau singur.
Apropie-te de ea si cine stie. poate poate smug
Sper ca te-am ajutat.Succes :*

5 răspunsuri:
| NoKs explică:

Vlad, din cate am spus eu, cam asta ar reiesi. Dar o cunosc mai bine de atat si stiu ca nu face aceste lucruri pentru atentie happy

| NoKs explică:

Este cu 7 luni mai mica decat mine, dar suntem in aceiasi clasa...

| NoKs explică:

Nu prea pot sa vorbesc cu prietenii mei... Pentru ca stiu ca si ei o plac si m-ar "elimina"... Deja incerc sa fac gesturi discrete. Ma port foarte frumos cu ea, iar ceilalti nu sunt asa gentemani cu ea.

| NoKs explică:

laughing Nu ati inteles imi place de ea de vreo 3 ani, e cu mine in clasa happy

| VladGH a răspuns:

Iti place doar de faptul ca o vor toti baietii, o vrei si tu doar ca sa vezi cum este sa stai cu o fata pe care o vor toti. Nu iti pierde capul dupa o fata, stiu feta ca aceasta pe care ai mentionato, le place sa fie in centrul atentiei, joaca si ele teatru ca atentia supra ei sa dureze mai mult si sa nu piarda niciodata. Nu te mai concentra atita asupra ei, fate indiferent cind o vezi, nu-i arata ca iti place de ea. Cauta o alta fata si vei vedea ca va fi geloasa. Consideri norocosi ca au o astfel de fata laughing