| pisikutza_9217 a întrebat:

plac un baiat de mai mult timp si nu stiu daca el ma place... suntem prieteni foarte buni si daca ii zic ca il plac si el nu simte la fel il voi pierde ca prieten. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| DamiPapucii a răspuns:

Pai incearca sa ii devii forte apropiat sa va marturisiti toate secretele si dupa ai incearca sa ii dovedesti ca il placi dar sa nu te dai la el sa deveniti cei mai buni prieteni si daca va veni acel moment sa te intrebe daca il placi sa ii spui ca nu il place de mult timp

11 răspunsuri:
| auroraa a răspuns:

Tu mai flirteaza cu el happy mai fa ochi frumosi fii naturala si draguta cu el.aranjeaza-te frumos inainte de a te intilni cu el, nu-i spune in fata ca iti place, farmeca-l ca sa te placa si el pe tine, iar cind vezi ca-i gata daca nu face el primul pas fa-l tu si atunci veti avea o relatie frumoasa! mult succes in dragoste!

| ζøvع a răspuns:

Simt si eu ceea ce simti si tu pentru un baiat. dar am vazut ca nu merge si trebuie sa il uit. asa va fi mai bine si pentru noi doi ca prieteni dar si pentru ceilalti din jur. imi e grew sa uit de el... mai ales daca ii prima iubire. Incearca sa nu te mai gandesti la el, chiar daca inima ta spune cu totul altceva. Dupa o sa te priveasca cu alti ochii, iti spun eu ca am trecut prin ce treci tu, si a aflat si nu a mai fost la fel, dar la mine ii mai complicat caci inainte lui ii placea de mine dar mie nu, oricum acum nu mai conteaza ca fapta ii consumata, dar nu uita sa nu cumva sa afle caci toata lumea te v-a privi cu alti ochi, nu vreau sa treci prin ce am trecut, si trec eu. Succes la iubit!

| iulia_9095 a răspuns:

Poate ca si el te place,dar nu are curaj sa-ti spuna,eu zic sa nu-i spui ca exista si varianta sa-l pierzi si ca prieten. incearca sa-i arati ca-l paci, dar foarte discret de ex:trimite-i o mel. care sa-i transmita tot ceea ce simti tu pentru. el si vezi daca iti va marturisi el sau incearca sa aflii daca te place, vezi cum se poarta cu alte fete sau puteti sa va jucati adevar si provocare si sa-l provoci sa o sarute pe fata de care-i place sau ceva de genu'...mult succes!

| nom a răspuns:

Fi putin atenta la modul in care se poarta cu tine...la felul in care te priveste. daca tu consideri ca nu simte pentru tine decat simpatie...eu zic sa nu ii spui(asta in cazul in care vrei sa fiti in continuare prieteni).in caz contrar da-i de inteles ca simti ceva pentru el.sunt sigura ca va cedawinkingbafta:*:*:*

| Claudia a răspuns:

Nu ii spune... esti fata, lasa`l pe el sa spuna ca e baiat. Daca vrei sa afli daca te place ia`l pe ocolite, cu intrebari despre alte fete thinking daca ii place vre`o fata thinking Decat sa ti`l pierzi ca prieten mai bine nu are rost tongue dar cine stie thinking poate ca si el te place si ii e rusine sa o recunoasca blushing. Suuces!

| Dedeutza2o1o a răspuns:

Incearca sa il faci gelos sa vezi cum reactioneaza

| ozulll a răspuns:

Nu e mai usor sa fiti mai intai prieteni si apoi cuplu? stii ce ii place si invers, mi se pare mai simplu. spune-i; nu are de ce sa renunte la prietenia voastra

| MeGustaaa a răspuns:

Nu poate ca lui ii este teama sa spuna acelasi lucru pe care il spui si tu mai asteapta sa vezi daca face el acest lucru iar daca nu spune-i tu crede-ma si eu sunt cam in aceeasi situatie dar nu o sa-l pierzi

| alexa_6840 a răspuns:

Incearca sa vezi daca te place vorbeste cu inteles ca sa vezi e raspunde sau daca nu deschide un subiect si... pune niste intrebari
care te intereseaza da sa fie legate de subiectul pe care l-ai deschis si poate asa vei afla daca te place ...macar putin si atunci ii poti spune si tu ca il placi am incercat ca si eu sunt cam in aceeasi situatie cred ca ma place dar nu stiu daca ma place pr mine sau pe pr mea asa ca mi-e frica sa vb cu el :* dar totusi ai putea sa incerci sa vb cu el fiindca daca nu o sa vb cu el nu poti sti ce ar fi spus poate si el te place risca si castyga happy

| HoRiA17 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa nu-i spui direct ca il placi ci doar sa ii dai anumite indicii cum ar fi sa stai mai des la banca lui sa ii asculti glumele sa fi "de gasca" atunci probabil vei afla daca si el te place

| placintica a răspuns:

E cel mai bine sa ii spui adevarul. am fost si eu in situatia ta...dar din pacate nu i-am zis adevarul la timp, l`am pierdut si ca prieten.sad SPUNE`I pana nu e prea tarziu daca te iubeste, fie si ca amici, va intelege nu ai de ce sa pierzi prietenia :* fundica?batting eyelashespuppy dog eyes