| Numaistiucenumesapun2k172k01 a întrebat:

Am sanse sa intru la profilele astea: turism si alimentatie, stiinte ale naturii si comerț. Avand in vedere ca nu stiu ce sa fac cu viata mea, care profil credeti ca ar fi mai bun si de ce?

1 răspuns:
| Sorina024 a răspuns:

Asta nu e decizia noastra trebuie ca tu sa vezi unde te descurci cel mai bine. Uite:
1. Turism si alimentatie este un profil usor, dar tine cont ca nu e tocmai un profil la care vin toti sa invete, majoritatea n-au avut medii de teoretice si au ajuns aici deci gandeste-te bine ca in majoritatea te pierzi. Marog, se bazeaza mult pe geogra, din cate stiu este si practica, tezele sunt din geogra engleza mate si romana, bacul e aproape la fel dar cred ca poti alege isto/geogra dar nu garantez. Avantajul e ca poti avea o meserie frumoasa.
2. Stiinte ale naturi si comert ti l-as recomanda mai mult, dar cum ziceam depinde si de ce iti place tie mai mult, e un profil in care se imbina mai multe materii si chiar sunt ore utile in comparatie cu celalalt ( eu sunt pe filo iti spun doar din ce am mai auzit de la prieteni )