| Liviu321 a întrebat:

As vrea sa ma mut din Rosetti---Stiinte ale naturii in Xenopol ( nu conteaza profil ori turism si alimentatie ori economic) dar nu stiu ce trebuie sa am sau sa fac pentru a ma muta. Sunt cls a 10-a. Credeti ca trebuie sa platesc ceva?

1 răspuns:
| jalebelita2 a răspuns:

Transferul nu se plateste, Trebuie sa intocmesti doar documentatia (actele, fisele de studii si cererile cu copiile aferente). Daca sunt anumite taxe in cadrul liceului, trebuie platite, doar nu te transferi la mijlocul anului de studio. Daca se aproba cererea ta de mutare, totul se poate rezolva in cateva saptamani.