| AlexDaniel7293 a întrebat:

Am si eu ceva probleme. Sper sa nu radeti. Deci e vorba de paranormal. Cateodata stau prin casa si simt mirosuri de parfumuri. Nu al cuiva cunoscut sau un parfum din casa. Un parfum total diferit ( miroase frumos si nu e mereu acelasi ) Cateodata cand sunt singur vad umbre cu coada ochiului sau seara daca raman pana tarziu pot sa vad un fel de forme. Acum poate ziceti uita-te la desene sa vezi ca e un urs de plus tu crez ca e un zombie. Nu e asa. Pe perete gol vad umbre sau altele cu coada ochiului. Cand sunt in scari. Dar daca intorc privirea parca dispar si daca luminez la fel. Ce e cu umbrele si cu mirosul de parfum? Dau funda celui care imi explica cum pot sa scap de umbre si de mirosul de parfum.

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Faza cu parfumul si mie mi s-a intamplat si nu mi-o puteam explica. La mine s-a intamplat altceva, eram intr-o noapte in bucatarie si am lasat usa neinchisa, adica doar am pus-o pe pozitie de inchis dar n-am apasat clanta daca intelegi ce vreau sa spun, si peste vreo 2-3 minute a inceput sa se deschida usor ca si cum ar impinge-o cineva dar nu era nimeni. Eu locuiesc doar cu mama si ea dormea dusa atunci. Si ea a zis ca s-au mai intamplat astfel de lucruri. Faza e ca, nici curent nu era ca nu se simtea si nu avea de unde din moment ce cam toate geamurile din casa erau inchise. Deci, chestii ciudate se intampla tot timpul, dar daca zici ca esti ateu deci nu poti chema un preot sa-ti citeasca ceva rugaciuni de alungare, nu prea ai ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stai la bloc, parfumul se explica. Pe linga tevi, prin crapaturi, pe sub usa, pe la aerisire, aerul circula si aduce cu el tot felul de mirosuri. Inclusiv (sau mai ales) in baie. In functie de cine trece sau le foloseste, parfumul este altul. Cit despre umbre, cred ca e la fel ca si cu OZN-urile mele: cind trec masini pe strada, se reflecta lumina farurilor intr-o portiune de geam, in miscare, evident. Poate un copac sau tot ceva care este in miscare iti fac umbre.

| AlexDaniel7293 explică (pentru anonim_4396):

Umbrele le vad si pe scare la bunica si scara aia are doar un bec fara geamuri

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDaniel7293):

Cu atit mai mult. Sint umbrele tale cind circuli, sau a altcuiva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDaniel7293):

Cu atit mai mult. Sint umbrele tale cind circuli, sau a altcuiva. Dar ma tem ca si tu esti tare fricos/fricoasa.

| AlexDaniel7293 explică (pentru anonim_4396):

Nu au cum sa fie ale mele sau ale alt cuiva si se vad bine laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDaniel7293):

Ei, lasa-ma. Inventezi.

| Spoiled a răspuns:

Pai nu prea ai cum big grin Mi s-au mai intamplat si mie chestii din astea ciudate, doar ca la mine se tranteau usi singure, fara nicio adiere de vant sau eu puneam un lucru intr-un loc si peste cateva minute il gaseam altundeva. Ar trebui sa chemi totusi un preot daca fenomenele continua.

| AlexDaniel7293 explică (pentru Spoiled):

Ciudata faza laughing am auzit multe chesti de religie dar eu sunt ateu thinking

| Spoiled a răspuns (pentru AlexDaniel7293):

Pai cu atat mai nasol, chestiile astea nu o sa inceteze de la sine.

| AlexDaniel7293 explică (pentru Spoiled):

Deci de la raspunsul tau si a lui Adry rezulta ca daca sunt ateu voi fi bantuit? -_-

| Spoiled a răspuns (pentru AlexDaniel7293):

Nu e o regula, oricine o poate pati nu conteaza ca esti sau nu ateu. Dar faza e ca trebuie sa reactionezi inainte ca lucrurile sa ia o intorsatura si mai ciudata. Si nu prea ai cum sa alungi acele spirite decat cu ajuorul unui preot.
Dar asta depinde de tine happy

| Nyku7877 a răspuns:

Bai baiete eu am cam aceiasi poveste ca a ta numai ca si a ta si a mea este suta la mie reala, eu cautam pe google de ce vad umbre si de ce am impresia ca cineva este linga mine si ma urmareste, si am dat peste TPU aici si am citit tot ceai scris si sa stii ca parerea mea este ca nu este un lucru paranormal si unul supra natural dupa cum gandesc eu este ceva gen o entitate din alta lume,, sincer eu sunt cam un pui de ateu dar te sfatuiesc vorbeste cun preot, pentru ca uni dintre lume si psihologi nu vor crede vor zice ca esti nebun sau ai vedeni. ai grija de tine,

| Nyku7877 a răspuns:

Si fa o rugaciune din biblie din psalmul 50 versetul 1 pana la 20
1. Miluieşte-mă, Dumnezeule, după mare mila Ta
2. Şi după mulţimea îndurărilor Tale, şterge fărădelegea mea.
3. Mai vârtos mă spală de fărădelegea mea şi de păcatul meu mă curăţeşte.
4. Că fărădelegea mea eu o cunosc şi păcatul meu înaintea mea este pururea.
5. Ţie unuia am greşit şi rău înaintea Ta am făcut, aşa încât drept eşti Tu întru cuvintele Tale şi biruitor când vei judeca Tu.
6. Că iată întru fărădelegi m-am zămislit şi în păcate m-a născut maica mea.
7. Că iată adevărul ai iubit; cele nearătate şi cele ascunse ale înţelepciunii Tale, mi-ai arătat mie.
8. Stropi-mă-vei cu isop şi mă voi curăţi; spăla-mă-vei şi mai vârtos decât zăpada mă voi albi.
9. Auzului meu vei da bucurie şi veselie; bucura-se-vor oasele mele cele smerite.
10. Întoarce faţa Ta de la păcatele mele şi toate fărădelegile mele şterge-le.
11. Inimă curată zideşte intru mine, Dumnezeule şi duh drept înnoieşte întru cele dinlăuntru ale mele.
12. Nu mă lepăda de la faţa Ta şi Duhul Tău cel sfânt nu-l lua de la mine.
13. Dă-mi mie bucuria mântuirii Tale şi cu duh stăpânitor mă întăreşte.
14. Învăţa-voi pe cei fără de lege căile Tale şi cei necredincioşi la Tine se vor întoarce.
15. Izbăveşte-mă de vărsarea de sânge, Dumnezeule, Dumnezeul mântuirii mele; bucura-se-va limba mea de dreptatea Ta.
16. Doamne, buzele mele vei deschide şi gura mea va vesti lauda Ta.
17. Că de ai fi voit jertfă, ţi-aş fi dat; arderile de tot nu le vei binevoi.
18. Jertfa lui Dumnezeu: duhul umilit; inima înfrântă şi smerită Dumnezeu nu o va urgisi.
19. Fă bine, Doamne, întru bună voirea Ta, Sionului, şi să se zidească zidurile Ierusalimului.
20. Atunci vei binevoi jertfa dreptăţii, prinosul şi arderile de tot; atunci vor pune pe altarul Tău viţei.

Ai grija sa nu mai faci pacate caci satan atunci ataca cand faci rele ca asa face si el.