| Carcaletes a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru! Am 16 ani, sunt clasa a IX-a! Cu ceva timp in urma, mai precis, pe clasa a VII-a, am avut o relatie cu o colega de clasa, de fapt, nu pot sa o numesc relatie, deoarece nu a durat mult. Acum, in prezent, suntem la scoli diferite. Aproape in fiecare sambata, ne strangem, cei care am fost in generala, si iesim in oras, mai discutam fiecare despre ce am mai facut! In fine.sambata aceasta, fata respectiva m-a intrebat de 3 ori daca mai am prietena, eu i-am raspuns ca nu am, dar ea tot insista cu aceasta intrebare, cum ar fi : cum ma, chiar nu ai, nu mai esti cu X? ( intrebarea aceasta mi-a adresat-o cand ne-am intalnit cu totii). Mai pe seara, am iesit la un suc ( cu totii). Se uita cu mare atentie la mine, imi adresa mai tot timpul intrebari( mentionez ca eram 4 baieti ). Imi tot spunea ca m-am schimbat de cand nu ne-am mai vazut! A venit vorba de excursii, care ce si cum face? Eu le-am zis ca nu fac excursie, iar ea, fata respectiva, m-a intrebat daca vin cu ei in excursie( cand zic "ei", ma refer la ea si inca o fata, sunt in acelasi liceu). I-am zis ca vin, deoarece eu nu fac excursie cu scoala mea! Cand ne-am 'imprastiat' cu totii acasa, mi-a zis: vezi ca maine iesim iar! ( dar nu s-a intamplat asa, ceilalti colegi, nu au mai venit.) Am vorbit cu ea, si mi-a zis ca ne vedem in weekendul viitor! Cam asta este povestea!laughing, Acum. m-am tot gandit la ea, eu nu am prietena, si cred ca ma atrage intru-un fel, mai mult sau mai putin! Dar, problema este, ca nu stiu ce vrea! Oare, este interesata de mine? Ce ziceti? Ce as putea face weekendul viitor? Dau Fundita! PS: Nu, vreau sa-mi spuneti ce parere aveti! Oare, ma insel?

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

Da, e mai e interesata de tine.
S-ar putea sa ma insel, dar ar trebui sa o intrebi direct:
''Ma mai placi, sau ce?".

Eu spun ca e foarte interesanta situatia:
1. Ai putea sa nu mergi in acea excursie si sa-i frangi inima (asta inseamna ce te mai placea)

2. Sau sa mergi in excursie si acolo ea s-ar putea sa te faca de ras (cum tot se da la tine).

Eu uite cum as proceda:
Mi-as face o noua prietena, asa ea nu va mai fi interesata de tinehappy
Dar poate mai corect ar fi sa-i spui in fatasmug
De tine depinde...happy

4 răspunsuri:
| RoxxuInna a răspuns:

Fii cu ea si cheamo acasa al u si uitati-va la un film doar voi 2... apoi faci ce vrei cu eabig grin
Sper ca te-am ajutat
Funda?

| barsorin a răspuns:

Interesant laughing. Cred ca da ar fi interesata parerea mea

| barsorin a răspuns:

Esti prea dura mai laughing mai bie intreab-o

| Carcaletes explică:

Barsorin? Am gresit cand am scris! thinking! Da, vreau sa-mi spuneti parerea!