| cenationvaly a întrebat:

Am si eu nevoie de un program de inregistrat vocea. dar profesional... in care sa nu se auda vocile de fundal!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Nu prea, vocile pe fundal oricum se aud, adica daca tu vb si ai muzica in camera, programul inregistreaza si muzica, e normal.
Ceea ce trebuie tu sa faci, este sa stii sa editezi sunetul ca sa nu se mai auda nimic pe fundal, doar vocea ta.
Iti recomand Adobe Audition 3, dar doar pana aici te pot ajuta, mai departe nu ma pricep la sunete. Adobe audition este cel mai bun program pentru modifical sunete pe care-l stiu, si pe care il recomanda multa lumewinking