| dani913 a întrebat:

Am si eu o intrebare am sfarcurile mari din cate am citit pe net se numeste piatra la sfarc... o am de ceva timp nu mai este asa tare dar a ramas la fel de mare. Cand scap de ea. sau ce trebuie sa fac? DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cand vei termina cu pubertatea se rezolva de la sine.

| dani913 explică (pentru darrio2007):

Si cand se va termina, pubertatea?

| darrio2007 a răspuns (pentru dani913):

Uite aici.Ti-am scris gresit pe privat.
Pubertatea este perioada cand hormonii din creierul tau transmit corpului sa porneasca "aparatura" de facut copii. La baieti, pubertatea incepe intre 10 si 13 ani si dureaza pana la varsta de 18 ani. La fete, pubertatea incepe, de obicei, mai devreme decat la baieti, oricand intre 9 si 17 ani, desi, de regula, incepe in jurul varstei de 11 ani.

Exista o mare variatie in ordinea in care se intampla lucrurile, dar, de obicei, primul semn este cresterea in dimensiune a testiculelor. Urmeaza aparitia parului pubian, a celui de la subrat si a celui de pe fata, urmat de parul de pe piept (nu tututor Ie apare). Incepi sa cresti, muschii se dezvolta si umerii devin mai largi. Ti se modifica vocea si penisul isi modifica lungimea si grosimea.Sursa: http://www.prieteni.ro/......l-8-1.html

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Te duci sa te vada un medic endocrinolog.

| dani913 explică:

Are vreo legatura cu masturb area? (App sunt baiat)