| CipriSXX a întrebat:

am si eu o intrebare. Eu veau sa invat limba germana, dar nu stiu daca ma voi descurca,desi vreau sa o fac din placere. Stiu ca pare ciudat,dar vreau sa imi dati sfaturi!

Scuze de categorie, dar nu stiam unde sa pun genul asta de intrebare!

Multumesc pentru raspunsuri!(daca vor fi)

2 răspunsuri:
| Birlik65 a răspuns:

Aici o poti invata si gratis si repede si bine.
http://www.waialo.com/2013/03/germana.html Succes!;)

| AnneSiAtat a răspuns:

Bună! (:
eu fac germana, şi pot spune că nu este cine ştie ce. este doar o pronunţare un pic mai ciudată, iar de cele mai multe ori litera "e" trebuie citită. germana nu e urâtă, dar are nişte mici ciudăţenii specifice oricărei limbi.
Du-te la meditaţii cu un profesor/o profesoară bun/ă, şi îţi garantez că o poţi învăţa încet.
Baftă!