| orman a întrebat:

Am si eu o intrebare la voi. Sper sa ma ajutati.Acum 1 luna in urma m-am culcat cu prietena mea care zicea ca era virgina.Bun.Problema este ca dupa ce am inceput nu i'a curs nici 1 picatura de sange dar vreau sa zic ca penisul intra greu si dintr'o data am simtit cum a intrat fortat si repede. Dupa 5 zile ne'am culcat din nou si debea atunci i'a curs 2 picaturi de sange.Cineva mi-a zis ca trebuia sa'i curga mai mult sange si mi-a mai explicat ca o fataa dupa ce se culca cu un baiat si a fost dezverginata si acea fata nu mai face nimic timp de 1-2 luni virginitatea se face inapoi si pateste acelasi lucru.Adica ce am pait eu sa'i curga putin sange.Acum intrebarea mea ar fi:Este posibil sa se fi culcat cu altu inaintea mea sau sa nu fi fost destul de dezvoltata si din aceasta cauza sa ii fi curs asa putin sange. Vreau sa zic ca am penisul destul de dezvoltat, si ea are doar 15 ani.Acum nu stiu ce sa mai cred. Unele persoane imi zic ca nu era virgina.Nu stiu ce sa mai cred.Va rog sa imi dati un sfat.In special cei care se pricep.Multumesc multFundita big grin

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Ce te tot framanti atata? daca iti place de ea, ramai cu ea, indiferenta de ceea ce a fost inainte ca poate regreta, dar se teme sa nu o parasesti. Daca iti place cu ea, ramai cu ea, si daca consideri ca nu ai incredere in ea, renunta si gata. Oricum, astea sunt probleme delicate, si nimeni nu le destainuie cu placere. Ce e asa important daca e sau nu? Important e daca te iubeste sau nu.

10 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Ceea ce ti-a zis acea persoana ca trebuie sa ii curga mult este o prostie.Fiecare persoana respectiv organism este diferit. Daca nu era virgina nu ii mai curgea deloc sange, daca i-a curs inseamna ca e virgina.Iar chestia cu revenirea virginitatii daca nu mai are contact sexual o luna sau doua nu este deloc adevarata.O data rupt himenul acesta nu mai revine la loc. Stai linistit a fost virgina daca a sangerat.Crede-ma iti spun total adevarul! Funda? Mersi! Si succes cu prietena ta totusi cred ca la 15 ani era cam micuta.

| candora a răspuns:

Nustiu, eu iti dau parerea. La unele persoane nu le curge singe, sint multisoare. Tu mai intereseaza-te de trecutul ei si ai sa vezi ce-a facut si cu cine a umblatwinking

| orman explică:

Am povestit doar cumnatei mele

| orman explică:

Am povestit doar cumnatei mele.si apropo eu am pus o intrebare in speranta ca cineva sa'mi dea un raspuns nu pentru a ma critica tu! ok? De ce te bagi in seama daca nici macar nu mi'ai raspuns...Am vrut ca cineva sa'mi deschida ochii si sa imi explice nu u sa ma critici.

| orman explică:

Nikolle ai cea mai mare dreptate ca tine voi face.Mersi mult big grin

| orman explică:

Nikolle mersi pentru raspuns asa voi face :*

| orman explică:

Ok.Si mie imi pare rau dar asteptam niste sfaturi in nici 1 caz critici.Dar iti multumesc si pentru critici pentru ca mi'au deschis ochii foarte mult.Te pup si raman dator :*

| DeeaMarry a răspuns:

"Unele persoane imi zic ca nu era virgina"straight face
Adica tu ai povestit altora ce si cum s-a intamplat?
Si va mai intrebati de ce nu avem incredere in voi, baietii :p
Imi e mila de saraca fata, zau asastraight face. La varsta de 15 ani ti s-a daruit tie prima data, iar tu in loc sa apreciezi gestul, sa te bucuri impreuna cu ea de acel moment, sa o faci sa se simta cea mai fericita persona din lume, tu te indoiesti de virginitatea ei. Foarte urat din partea ta! In loc sa te uiti la acele cateva picaturi de sange care pot sa existe sau nu, de ce nu i-ai analizat reactiile? A fost putin speriata, timida, stanjenita, avea emotii, ii era putin frica? Inseamna ca A FOST virgina, pana ai aparut TU, persoana in care ea a avut incredere,,, si care nu merita increderea ei. Scuze, dar asta e adevarul :p.
De ce nu te-ai intrebat mai intai daca s-a lovit, daca a purtat tampoane(interne)? Normal, tu te-ai gandit din start ca s-a culcat cu altul straight face.
Daca as fi in locul ei si as vedea intrebarea postata de tine, acum mi-as da palme, sincerstraight face

| DeeaMarry a răspuns:

Uite, imi cer scuze daca am exagerat cu criticile. Chiar imi pare rau, nu asta a fost intentia mea.
Voiam doar sa te ajut sa vezi ca prietena ta sufera din cauza neincrederii tale. Pune-te in locul ei. Tie ti-ar placea sa te daruiesti cuiva, iar apoi acea persoana sa se indoiasca de tine?
Nu am patit asa ceva, insa cred ca o astfel de lovitura m-ar dobori.si nu exagerez deloc.
Eu voiam sa iti zic ca sunt alte criterii mult mai importante dupa care sa te ghidezi atunci cand vrei sa aflii daca a fost virgina sau nu. Ea si-a putut rupe himenul si daca s-a lovit, daca a facut cine stie ce exercitii fizice, daca a folosit tampoane interne. Si atunci e normal sa nu ii mai curga sange. Virginitatea se poate observa mult mai bine din felul in care ea s-a purtat. Daca a avut emotii, daca a fost timida, putin speriata inseamna ca a fost virgina happy.
Cateva sfaturi prietenesti : Discuta mai mult cu prietena ta, spune-i ce te framanta, las-o sa iti explice, ai mai multa incredere in ea(ca doar o relatie pe incredere se bazeaza)!
PSbig grinaca i-ai spus doar cumnatei tale si aceasta e o persoana de incredere, e okwinking

| Dyenutzza_2106 a răspuns:

Da Deea, am vazut intrebarea postata pe net. insa il iubesc extremm de mult ca sa pot avea un cuvant de spus. Ceea ce m-a deranjat si ma deranjeaza este ca i-am jurat si ink nu ma crede. numai stiu ce sa mai zic si ce sa mai fac ca sa ma poata crede. sincer chiar nu stiu...cryingcryingcryingcryingcrying