| ITGamerIT a întrebat:

am si eu o intrebare pentru voi daca ma puteti ajuta intr-un fel: sunt baiat am 16 ani sunt la un liceu teoretic, profil: matematica-informatica, si ma pasioneaza Gamingu`l. nu in sensul sa ma joc ca turbatu..ma intereseaza partea tehnica(programarea / art / sunet / design ) si m-am gandit ca pe viitor sa fac tot posibilul sa fiu Game Programming.iar daca nu reusesc asa macar sa fiu programator, am carti cumparate de C++ / C# / C / Java >--- problema este ca..cand ma pun sa invat din ele notiuniile generale si altele imi este o mare lene sa ma apuc..prefer sa ma uit la video cu programatori cum vb si fac jocuri: in special cei de la Blizzard / Ubisoft...dar stiu ca nu e bine si trebuie sa ma pun pe treaba dar nu pot imi este foarte lene.dar nu stiu ce sa fac, este ceva de genu: Vreau sa devin Game Programming dar imi este lene sa invat C++ si alte limbaje.ce vointa /motivatie sa imi fac sa le pot invata. multumesc foarte mult..astept orice fel de sugestii / jigniri / incurajari si mai ales Critici,

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat