| gamerITgamer a întrebat:

am si eu o intrebare pentru voi daca ma puteti ajuta intr-un fel: sunt baiat am 16 ani sunt la un liceu teoretic, profil: matematica-informatica, si ma pasioneaza Gamingu`l. nu in sensul sa ma joc ca turbatu..ma intereseaza partea tehnica(programarea / art / sunet / design - tot ce este legat de partea tehnica a unu-i joc ) si m-am gandit ca pe viitor sa fac tot posibilul sa fiu Game Programming.iar daca nu reusesc asa macar sa fiu programator, am carti cumparate de C++ / C# / C / Java >--- problema este ca..cand ma pun sa invat din ele notiuniile generale si altele imi este o mare lene sa ma apuc..prefer sa ma uit la video cu programatori cum vb si fac jocuri: in special cei de la Blizzard / Ubisoft...dar stiu ca nu e bine si trebuie sa ma pun pe treaba dar nu pot imi este foarte lene.dar nu stiu ce sa fac, este ceva de genu: Vreau sa devin Game Programming dar imi este lene sa invat C++ si alte limbaje.ce vointa /motivatie sa imi fac sa le pot invata.dau funda multumesc foarte mult..astept orice fel de sugestii / jigniri / incurajari si mai ales Critici, dau funda daca ma puteti ajuta. Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Tot ce iti trebuie este vointa.Stiu ca sunt multe tentatii dar daca vrei sa faci ceva pentru viitorul tau trebuie sa te gandesti de acum.Tu macar realizezi ceea ce iti doresti sa faci si eu zic ca daca te indruma cineva,un profesor ceva poti intelege toate aceste notiuni.Mie nu imi place informatica, dar e logica si nu e greu de invatat, trebuie doar sa gandesti logic si sa faci cat mai multa practica. Daca te descurci bine, poti merge la diferite concursuri, olimpiade si asfel vei avea sansa sa inveti si mai multe lucruri.

1 răspuns:
| DjCristian a răspuns:

Ai face bine sa te duci undeva intr-un loc mai retras (la tara de exemplu) fara pc si alte jocuri, si sa iei cartea in mana.Presupun ca numai asa poti.