| artist3dsafie a întrebat:

am si eu o intrebare pentru voi e mai complicata deci sa raspunda doar cei care stiu..deci :...//... am 16 ani sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic profil: mate-info si am note acceptabile dupa mine 7-8 si bac`u vreau sa-l iau cu 8, 00-8, 50 ..deci: eu sunt pasionat de gaming ( environment art/character art/game design/concept art ) si m-ar interesa dupa terminarea liceului sa merg la o facultate din Anglia precum: Norwich University College of The Arts / Academy of art University dar dupa vazute si auzite nu e o problema prea mare mediile din liceu si bacu asa de,, mare" ci doar portofoliu care ma descurc sa-l fac dar taxa.e usturatoare 8000-10.000 euro doar facultatea + chiria + mancarea + tot ajunge pana la 15000-18000 mii de euro si parintii mei nu au sa `mi dea mai mult de 100 euro pe luna si intrebarea mea este are rost sa mai ma zbat sa modelez /texturez/sa fac un portofoliu daca este imposibil de ajuns din motive FINANCIARE si ce ar trebui sa fac? sa mai astept as ma stabilesc prima data acolo dar mi-ar lua un timp + bani + etc..nu stiu ce sa fac ma puteti ajuta cu niste sfaturi si sugestii.

1 răspuns:
| FrumushikaTa14 a răspuns:

Buna! Cred ca ar trebui sa te gandestii la o alta faculte, din cate am inteles e prea scump sa ti-o permiti. Mai sunt si altele nu trebuie sa te axezi doar pe una. P.S Poate poti intra pe bursa. Sper ca te-am ajutat! Funda