| ProgramRazvanYUPP a întrebat:

am si eu o intrebare pentru voi: sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic profil: matematica - informatica, si ma pasioneza gamingu si informatica ( inteligenta artificiala / grafica / animatia ) ( tot ce tine de game programming ), dar problema mea este ca sunt cam praff la matematica..si sunt si la M1 si dupa cum m-am documentat in game programming ( programarea jocuriilor ) trebuie o baza stabila de matematica.cea de liceu + putina avansata matematica liniara, si altele, eu as vrea sa fac o facultate de automatica si calculatoare profil: Ingineria Sistemelor dar nu stiu ce sa fac adica nu am lucrat niciodata...deci niciodata acasa la matematica nici macar 2 ore de cand sunt in scoala la matematica acasa si m-am lasat doar..pe "doar sa trec" si acum regret siva intreb oare pot sa invat matematica si oare am timp pentru un 8 la bacalaureat, si sa invat si mai departe la facultate dau funda cine imi da niste sfaturi..sau este in zadar..nu se mai prinde nimic de mine la varsta asta...doar sa stiu daca sa mai continui cu "hobby-ul" meu (nu ttiu ce sa fac cu matematica asta are rost sa incep sa lucreez de acum pentru bac sau nu mai are rost..sa nu mai zic de matematica avansata ) sau sa renunt pentru ca fara matematica e inutil, cine ma poate ajuta cu niste sfaturi ce pot sa fac va multumesc foarte mult dau funda cu mare placere

2 răspunsuri:
| th3end a răspuns:

Matematica este la randul ei esentiala in domeniul acesta. dar iti zic eu sigur ca poti invata matematica oricand. daca faci de exemplu meditatie cu un profesor si te ia de la 0 e imposibil sa nu reusesti. Oricum faptul ca sti programare bine eu zic ca te avantajeaza. As vrea si eu id=ul tau sa vorbim despre programare. la mine e invers. nu prea ma pricep la programare big grin

| ProgramRazvanYUPP explică:

Evilshamy_reptila este id meu