| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o nelamurire la care as vrea as imi raspunda fetele mai mult. O fata cand se uita la un baiat baga de seama stilul sau vestimentar? Este mai placut stilul ($$) sacou+camasa polo + curea Armani etc sau un stil normal cu un tricou cu maneca scurta sau un tricou cu maneca luna tras? Este atat de important stilul vesimentar pentru a te indragosti de un baiat?
Mereu ii aud trebuie sa te imbraci calumea cu camasa+sacou+curea armani etc ca sa vada ca ai bani.Foarte multi preiteni isi cumpara hainele alea dar sunt fake-uri, dar arata destul de bine in ele

Eu ma confrunt cu aceasta problema, inca odata Stilul vestimentar cat la % conteaza? Te poti indragosti mai repede de el ca se imbraca mai "cool"?

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ce pot spune,as arata oribil in costum,am fost obligat de cateva ori sa il port, la nunta si la un examen ce pot spune.
URASC sa port costum, arat in el oribil, nu ma aranjeaza.
Ma port destul de matur pentru varsta mea in special iarna, vara adopt un stil mai tipator laughing

| dydu01 a răspuns:

Buna!
Mda... cred ca, conteaza foarte mult.
Dar mie sincer imi plac mai mult cei care se imbraca cu blugi cu tur, pantaloni de trenning stramti jos, hanorace, bascheti, etc (mai de cartier).
Adica, sa vada ca "ai bani"?! Ce acum daca nu ai bani esti urat? Asta zic doar fetele alea cu fite si increzute.
Dar totusi... da, conteaza cum te imbraci cam 65%.
Sper ca te-am ajutat happywinking!

| WildLatte a răspuns:

Buna! Stilul vestimentar cred ca conteaza in jur de 25% si nu cred ca felul in care te imbraci te face sa te indragostesti mai repede de o persoana. Nu stiu cum sunt altele, dar pentru mine conteaza mai mult felul in care baiatul se comporta, vorbeste si nu felul in care este imbracat. Daca este imbracat decent si curat este suficient pentru mine si nu am nevoie sa fie imbracat cu nu stiu ce haine de firma scumpe. Degeaba are haine scumpe daca nu stie sa se comporte, iar atunci cand deschide gura ma face s-o iau la fuga.

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Pai... cred ca stilul vestimentar conteaza cam 10%. Degeaba e cool, daca are multe defecte. Eu prefer stilul clasic. O zi buna!