| CaTa_7176 a întrebat:

Am si eu o problema cu messul. Cand vorbesc cu o persoana pe mess la microfon nu in scris se aude urat rau. Care ma poate ajuta, va rog happy. Funda :X:X:X

Răspuns Câştigător
| Cezar a răspuns:

Problemele de messenger prin microfon poate fii din multe cauze.
1. Messenger nu este aşa de updatat / upgradat în convorbirea audio.
2. Internetul este foarte slab şi intră interferenţe, întreruperi.
3. Calculatoru poate fii foarte slab în convorbiri audio.
4. Tot odată microfonul se poate să aibă probleme.

Sfat 1. Când vorbeşti cu acea persoană asigurăte să nu ai nici o aplicaţie deschise, deoarece îngreunează procesele şi tot odată îţi merge mai greu şi convorbirea audio!

Sfat 2. Pentru convorbiri audio, ai putea folosi Skype.
Acest program este la fel ca messenger, dar este bazat mai mult pe convorbirile audio, este foarte updatat!
Eu vorbesc cu părinţi mei din Italia şi nu am niciodată o problemă de interferenţe audio. Doar uneori dacă înternetu devine cam slab, sau calculatorul meu e supra încarcat!

3 răspunsuri:
| AlleyChann a răspuns:

Skype.

| edyutz a răspuns:

Inseamna ca persoana aceea trebuie sasi ia alt microfon sau nu ai tu bune boxele sau la persoana aceea nu-i merge bine messul

| Viki20 a răspuns:

Ce se aude rau? Microfonul tau sau al celeilalte persoane? Daca e al tau vezi prin setari... sau schimba-l.