| Mistyraytrainer a întrebat:

Salut TPU...Am si eu o problema....La scoala in clasa a 3 a ma intelegeam super bine cu colegii si colegele mele, dar acum nu ma inteleg deloc cu ei deoarece :
1.Colegele mele sunt tot timpul pe Facebook si injura mult
2.Si baietii s-au schimbat si ei injura mult si e foarte enervant
Oare sa ma mut de la scoala? Cunosc cateva persoane care s-au mutat de la scoala din cauza colegilor.
Oh, am uitat sa mentionez ca doar cu o colega ma inteleg si cu 2 baieti ( SI EI INJURA MULT ) si e foarte enervant...
Vreau parerea voastra va rog. Deci? Sa ma mut sau nu? Ideea e ca imi place foarte mult acolo si chiar nu vreau sa ma mut. Multumesc pentru atentie ( Ah si va rog frumos de tot daca am facut greseli de gramatica va rog sa ma corectati dar nu cu,,FA,,sau,, TU DOAMNE CE PROASTA ESTI,, ).

2 răspunsuri:
| simpluone a răspuns:

Faptul ca esti diferita te face speciala si nu inferioara! Sa te muti din cauza asta insa mi se pare o prostie deoarece faptul descris de tine este universal valabil in orice clasa ai ajunge. Este insa alegerea ta ce anume culegi din "fructele" sociale. Faptul ca deja faci distinctie insemna ca oricat de zemoase ar fi acele "fructe" tu esti hotarata in ceea ce vei culege.

| alexuka1 a răspuns:

Eu spun s anul te muti nu conteaza colegii conteaza sa inveti si in plus ai cativa prieteni sigur petreceti pauza citin sau invatand crede-ma nu te muta asa este mult mult mai bine