| Anonimity a întrebat:

am un laptop Acer aspire e1-571g si cand intru in task manager la sectiunea procese am urmatoarele :
procesor 15 %
ram 67%
network 0%
DISK 100%, rareori scade la 80 - 85%
Credeti ca din cauza hddului imi merge al naibii de greu laptopul? Face si un sunet ciudat uneori... temperatura la rocesor nu trece de 40 de grade daca nu fac nimic decat muzica si net.
Daca ii schimb hardul o sa mearga normal? e vreo sansa sa fie defect?

1 răspuns:
| LauBau a răspuns:

Daca schimbi HDD-ul o sa mearga, stiu un prieten care este in acceasi situatie(are HDD-ul pe rosu)
Ce poti face tu este sa dezinstalezi programe pe care nu le mai folosesti, jocuri pe care nu le mai joci, sa dai un Disk Clean-Up;