| bibi5961 a întrebat:

am un Samsung galaxy ace pe abonament, mai am un an de abonament si garantie, insa as vrea sa-l rootez ca sa pot muta/instala aplicatii/jocuri pe card (fara root nu imi da voie). odata cu rootarea isi va pierde garantia, voi ce spuneti, merita sa-l rootez? oare o sa ma folosesc vreodata de garantie? pana acum nu am avut nicio problema cu telefonul. vreau sa va argumentati parerile (raspunsurile voastre pot ajut pe multi altii, nu numai pe mine) va multumesc mult de raspunsuri. dau funda

2 răspunsuri:
| 4ndr3i a răspuns:

Salut! eu am HTC wildfire de 2 ani tot la abonament, si sa stii ca garantia nu semnifica nimic pentru mine.Acum cateva luni mi l-am rootat, oricum nu mai aveam garantie.Garantia sigur o pierzi pentru ca ce inseamna garantie:este vorba de soft:daca ai probleme cu el dupa ce l cumperi te poti intoarce de unde l ai cumparat pentru a l returna. deci garantia e pe soft. daca il scapi de la etajul 10 si te duci cu el inapoi, nu se ia in considerare.

Man, daca te descurci cu rootarea telefonului nu cred ca vei avea nevoie de garantie, si totusi daca vei avea probleme cu el, mai scrii odata softul pe el si nu e nicio problema.
Sa fii atent ce soft iti alegi. Oricum pe net sunt o gramada de tutoriale bine facute.Asa ca tu decizi.Eu iti urez succes!

P.S Dupa root eu zic ca tel arata altfel
depinde si de versiunea androidului.

Bafta!

| 4ndr3i a răspuns:

Asta e id meu: andy_2007_4u@yahoo.com