| bibi5961 a întrebat:

am un Samsung galaxy ace pe abonament, mai am un an de abonament si garantie, insa as vrea sa-l rootez ca sa pot muta/instala aplicatii/jocuri pe card (fara root nu imi da voie). odata cu rootarea isi va pierde garantia, voi ce spuneti, merita sa-l rootez? oare o sa ma folosesc vreodata de garantie? pana acum nu am avut nicio problema cu telefonul. vreau sa va argumentati parerile (raspunsurile voastre pot ajut pe multi altii, nu numai pe mine) va multumesc mult de raspunsuri.

1 răspuns:
| kratos22 a răspuns:

Salut. Pai eu mi-am facut root acum cateva saptamani si vreau sa iti spun ca merita 100% rootul deoarece poti schimba frecventa procesorului, telefonul se misca mult mai bine. Eu mi-am pus cyanogenmod9, un alt os(operating system) cu android 4.0.4. Eu zic sa iti faci root, garantia nu o s-o folosestiwinking cut superoneclick faci rootareain sub 2 min. Bafta