| Dermou a întrebat:

Am vrut din totdeauna sa am barba, acum putin timp mi-a crescut putin par, si astazi m-am "barbierit" vreau sa stiu daca o sa-mi creasca parul mai rapid.

Răspuns Câştigător
| Ađrian90 a răspuns:

-Asigura-te ca ai in dieta elemente de baza care stimuleaza priductia de testosteron in corp si care stimuleza si cresterea parului. Este important sa consumi vitaminele zilnice necesare, in jur de 50 de grame din vitaminele B3, B5, B12 si doua grame de vitamina C plus 50 de miligrame de biotina. Este de ajuns sa te documentezi in privinta alimentelor care au in compozitia lor astfel de compusi.
– Odihna este din nou cat se poate de importanta, avand in vedere caparul creste mult mai repede si mai des in timpul somnului.
– Elimina pe cat poti de mult stresul, din cauza ca stresul "imbolnaveste" firul de par si il subtiaza, stopand cresterea sa.
– Incearca sa raresti sexul. Studii recente arata ca barba creste mult mai deasa si mult mai repede la barbatii care au perioade lungi in care nu fac sex. Corpul lor sectreta mult testosteron si are tendinta de a se transforma si a deveni mai "atragator" pentru sexul opus.
– Consuma foarte multe alimente proteice care la randul lor au efecte benefice asupra cantitatii de testosteron din corp si a calitatii si sanatatii parului.
CONTRAINDICATII
In ciuda faptului ca se spune ca barbieritul des ajuta la cresterea barbii si a mustatii, acest lucru este fals. Mai mult, senzibilizarea la maxim a pielii de pe fata poate duce la degradarea radacinilor firelor de par facial.

| Ađrian90 a răspuns (pentru Ađrian90):

Scuză-mi greşelile gramaticale, acest articol a fost luat de pe un site. Sper să te ajute.

3 răspunsuri:
| MeForeverAlone a răspuns:

Da, o să-ți crească părul mai rapid. Întotdeauna după ce folosești lama părul începe să crească mai repede happy

| justadream94 a răspuns:

Barbiereste-te mai des si va creste mai repede. Poate chiar fa exces de berbierit. Zilnic.