| Ionut111117 a întrebat:

Anu trecut aveam 1.65 si anul acesta am 1.73, fara sa practic vreun sport. Parintii mei nu depasesc 1.69. Am 15 ani,am sanse sa ma mai inalt, pana in 1.80? Am auzit de la tata ca bunicul meu a fost mai inalt, 1.80 si ceva.

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

La cati hormoni de crestere sunt in carnea de pasare in ziua de astazi si la cat de aditivate sunt alimentele, ai sanse sa depasesti 180. Pentru 15 ani esti destul de inalt. Pana la 18-20 tot o sa cresti. Stai linistit.

| nobodynowhere a răspuns:

Un barbat creste pana la 20 de ani. O sa depasesti 1.80.
Eu cand aveam 14 ani aveam sub 1.65, apoi in doi ani am inceput sa cresc foarte rapid. Apoi am stacnat un an, ia in ultimii doi ani am ajuns la 1.85+