| Ionut111117 a întrebat:

Am 15 ani si 1.73. tata are 1.69 si mama cam 1.55. Am sanse sa ma inalt mai mult?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca vei mai creste. Ex. familiei mele: eu am 1, 70 m, sotia a avut 1, 65 m si fiul are 1, 84 m, dupa ce la 15 ani avea cca 1, 70 m.

| Ionut111117 explică (pentru Ioandelasal):

Ok,multumesc,mi-ai facut ziua mai buna ^^^

2 răspunsuri:
| elcosmin a răspuns:

Nu esti foarte inalt, dar da! Vei creste pana la varsta de 20 de ani daca esti baiat. Acum depinde de fiecare organism. Si eu sunt inalt si de la 15 ani am mai crescut maxim 3 cm. Acum am 18. Chiar daca vei mai creste, nu te vei mai inalta mult.