| Alexutzu123456 a întrebat:

Anul acesta am terminat clasa a VIII-a, am dat examenele si am obtinut niste note destul de bunicele! Eu spre viitor as vrea medicina, ce profil m-ati sfatui sa urmez in liceu? Daca se poate cu detalii si numarul de ore la materiile importante, va rog

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru medicina, cea mai potrivita alegere este profilul real, specializarea stiinte ale naturii--- vezi detalii despre profil aici :http://www.admitereliceu.ro/......-de-profil

| Hakuouki a răspuns:

Stiintele naturii: Fizica 3 ore, Chimie 2 ore, 3 in clasa a 11a, biologie 3 ore in a 9a, 2 in a 10a. Este destul de dificil sa stii, multa materie, mai ales la biologie, chimia si fizica au multe, multe formule si complexe, multi renunta in timp sa stii. Nici matematica nu e mai usoara aici.