| anonim_4396 a întrebat:

as avea nevoie de câteva păreri din partea voastră. De curând mi-am instalat aplicația connected2.me (e o aplicație unde întâlnești persoane de diferite genuri și poți vorbi cu ele) și am dat de o fata care mi s-a părut draguta la prima vedere, asa ca am început sa vorbesc cu ea. Încă din prima zi am făcut rost de snapchat-ul, Instagram-ul și numărul ei de telefon. Ok, totul bine și frumos, vine a doua zi de când o cunosc. I-am trimis o poza cu mine sa vadă cum arata, mi-a trimis și ea (e destul de draguta), am mai vorbit (destul de mult), i-am spus ca îmi place de ea, mi-a zis și ea ca ii place foarte mult de mine, ca sunt un tip mișto, ii place caracterul meu, ok. Problema e următoarea. Asta e a treia zi de când vorbesc cu ea și din câte am observat are o gândire cam ciudata, nu învață deloc bine, ea fiind clasa a 8 a (și eu sunt tot a 8 a doar ca ma descurc mult mai bine la școală decât ea) și din câte am observat nu are o situație financiara prea ok. După ce am observat cum se comporta am început sa ma distantez puțin de aceasta, ea tot insista sa vorbim cu camera și am inventat niște motive ca să nu vorbesc cu ea (îmi pare puțin rău, sper ca nu s-a supărat). Și nu prea știu ca să fac. Ea sta și la 400 de km depărtare de mine. Sa mai vorbesc cu ea? Ce sa fac? Subiecte de discutat găsim, din moment ce suntem la început de relație, as putea spune și simt ca se apropie sfârșitul rolling on the floor

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce relatie ar fi asta cu 400 km distanta? Joaca si amagire de copii, daca tot vrei prietena gaseste-ti macar una din orasu ltau sau mult mai aproape cat sa va puteti si vedea. + ca nu-i normal sa ai astfel de parere despre o persoana care ti-ar fi presupusa iubita.

| Rd79 a răspuns:

Pe bune ca te-ai distantat de ea pentru ca nu are rezultate bune si ca are o situatie financiara prea ok? Pai ce sa zic, daca gandesti asa, cauta-ti o olimpica bogata si gata.

| anonim_4396 explică (pentru Rd79):

Asa am scris eu acolo, dar chestia e ca nici cratima nu o pune unde trebuie când vorbim și nu se exprima prea bine.

| CosminCD a răspuns:

Să înțeleg că pe tine te interesează situația financiară și notele de la școală? Dacă tu cataloghezi un om după astfel de lucruri, îmi pare rău, dar înscrie-te pe un site/aplicație unde să cauți fete cu 10 pe linie și bani cu sacul. Hai să fim serioși, frate, dacă partea financiară trebuie să constituie o problemă pentru a stopa o relație, atunci tu ai o problemă, nu ea. Hai să zicem că la note e ok să te intereseze, dar atenție, tu poți să-i oferi o influență pozitivă și să se apuce să învețe bine. Părerea mea: nu e bună atitudinea ta! Până la urmă, tu alegi ce vei hotărâ să faci.