| RikuDoku a întrebat:

Salut TPU.
As avea si eu nevoie de ceva raspunsuri ceva de genul cum sa socializez cu persoane noi eu sunt genul de persoana mai retrasa nu prea ies pe afara mai mult stau in casa si joc jocuri video pe bune sunt unele zile in care nu ies decat sa duc gunoiul sau daca e sa iau paine sau nu ies deloc.La capitolul prieteni stau cam prost ( foarte prost am doar 2 prieteni ei sunt genul de gasca si cumlema sunt fix opusul meu ei se imprietenec usor dar mereu cand sunt cu ei si mai intalnesc alti oameni eu sunt genul tacut ceva de genul : "salut " si "pa " ) problema mea e ca sambata asta merg la o nunta si in afara de mire si de mama acestuia nu cuonsc pe nimeni ( sunt prieteni de familie ) si eu nu ma pricep sa vorbesc cu alte persoane mai ales cu fetele ....deci puteti sa imi ziceti si mie ceva sfaturi despre ce sa vorbesc, cum sa vorbesc pentru ca nu vreau sa merg la o nunta si sa stau 2 zile la o petrecere fara sa vorbesc cu cineva ma pierd usor cu firea si cand vorbesc cu fete deja e de rau ( pe bune ultima oara era sa imi iau bataie de la unul ca m-au luat 2 fete in brate + ca mi-am luat is panica, gen m-am blocat pe moment ) deci sa fiu mai sincer voi ce ati face in locul meu?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey RikuDokuOtaku, daca stii ceva engleza, s-ar putea sa te ajute asta cu viata sociala : https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100422200440AAlBBfI si in legatura cu maimutele alea care te iau la bataie, invata-le o lectie (primadata verbal, daca se ajunge si fizic, actioneaza, nu te uita ca un papa lapte la ei), ai incredere in tine si nu te lasa, asta-i cel mai important lucru. Ceaaau.