| andreisergiu123456789 a întrebat:

as dori sa mi schimb numele de familie deoarece părinții mei au divorțat si port numele tatalui am citit in noul cod civil ca pot sa adopt numele mamei.Insa îmi spune ca am nevoie si de consimțământul tatălui.Totuși anul viitor fac 18 ani.As putea sa mi schimb numele la vârstă asta fara acordul tatalui?

1 răspuns:
| Xdreaper21 a răspuns:

Nu e numele tatalui tau e ca si cum ai vrea sa schimbi chiloti lu tactu cu a lu fractu fara voia lor nu poti sa o faci