| CIever a întrebat:

As vrea sa-mi fac un VideoBlog pe youtube. Intrebarea mea este : Ce fel de vblog sa-mi fac? Astept modele de vblog.Si inca ceva, as vrea si un nume potrivit pentru blog. fundita...

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Da, sa ma astept ca urmatoarea intrebare sa fie despre cum sa-ti faci scenariu, ce camera sa-ti iei, ce program sa-ti iei, cum sa filmezi, cum sa editezi, etc?
Farte, daca vrei sa faci ceva, si mai ai si numele "clever" te documentezi inainte sa intrebi asa ceva
Ok, intreleg o intrebare "As vrea sa fac un vlog pe youtube, stie cineva o camera video HD, si nu prea scumpa" sau ceva de genul, oameni care nu se pricep foarte bine la asa ceva, dar tu?
Tu vrei sa-ti faci ceva fara sa stii NIMIC despre acest domeniu.
Stii ce-i ala un vlog? Stii ce contine? Cum se editeaza?
Daca vrei sa-ti faci un blog, te informezi, pentru ca NIMENI n-o sa stea sa-ti dea tie aici pagini intregi de informatii despre vlog pe care tu treuie sa le citesti.
FOLOSESTE-TI CREIERUL, SI ALUNGA LENEA!
Du-te si cauta pe net, cauta o definitie a blogului, nu venii aici sa ne intrebi pe noi ce fel de vlog sa-ti faci, ca nu avem noi idee ce iti place tie.
Daca te informai putin aflai ca intr-un vlog se vorbeste despre chestii PERSONALE, despre parerea TA si tot ce tine de tine, orice vlogger roman isi da parerea LUI despre subiectele prezentate, deci daca stiai ce-i ala vlog, stiai asta.
Astepti modele de vlog? De ce, nu esti in stare sa te cunosti? De fapt intrebarea asta vine din nestiinta definitiei unu vlog.
Si un nume potrivit?
Pe bune, esti patetic, daca vrei sa te apuci de ceva, ok, vino cu o intrebare in care ceri detalii despre asa ceva, nu venii sa spui ca vrei sa faci o chestie despre care n-ai habar, si eu poate vreau sa fac o masina, dar nu vin aici sa intreb ce sa fac sa-mi iasa una, intai ma informez.
Aoleu si cu lenea asta...

| CIever explică (pentru MenInShadow):

Ai mare dreptate... Scuze pentru intrebare. M-ai suparat putin dar iti dau dreptate si de asta ai funda. big grin Ms pa pa

2 răspunsuri:
| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Pai nu vrei sa iti filmam noi si contentul si sa ti-l punem acolo? vrei doar nume si idei? tu ce mai faci?