| eusebiu99 a întrebat:

As vrea sa-mi raspundeti la asa zisa ghicitoare care nu ii stiu raspunsul.,, Unde sunt mai multe picioare? Cand este o capra cu trei iezi sau cand sunt trei capre cu un ied? Cati ochi si urechi sunt in fiecare situatie?

2 răspunsuri:
| PotatoMustDie a răspuns:

Sunt la fel de multe picioare, ochi, urechi si majoritatea organelor.
Ochi: 8
Urechi: 8
Exceptand cazurile in care unul sau mai multi iezi erau handicapati de una sau mai multe picioare, ochi si respectiv urechi.

| negat1ve a răspuns:

O capra si 3 iezi = 16 picioare
trei capre si 1 ied = 16 picioare
ochi si urechi in ambele situatii =8
Unde e duma ca nu ma prind?big grin