| FuegoJr a întrebat:

As vrea sa slabesc dar nu stiu cum imi puteti da o idee? Am 10 ani, inaltime 1, 40 si 46-47 de kg. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Uite daca tu chiar vrei sa slabesti ai putea incerca uramatoarele chesti:
1.Sa nu mai mananci dupa ora 6-7(mai ales dulciuri)
2.Mese dese si mici (sa nu mananci chiar pana te saturi si nu mai poti)
3.Mananca cam 2 fructe pe zi
4.Alearga cam... un sreft de ora pe zi (mai mult sau mai putin in functie de organsim)
5. Poti practica un sport (inot, handbal, basket)
6. Evita cat poti de mult mancarurile prajite
7.Mananca cel mai mult si bine dimineata
Altceva chiar nu-mi trece prin minte, dar sa stii ca nu prea ai nevoie sa slabesti... o sa vezi ca odata cu trecrea timpului o sa te inalti si mai este o problema :Sunt oameni slabi care cantaresc mult pentru ca au oasele voluminoase!big grinNu te ingrijora.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă slăbitul, mai bine practică un sport de performanţă şi uite aşa pierzi şi în greutate.
Pa, pa.

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Pai inaltima este destul de buna, dar ar mai trebui sa slabesti.
Am cateva sfaturi si pentru tine, de asemenea:
-fa sport
-nu mai manca asa de mult(mai ales la cina)
-mananca dimineata, este cea mai importanta masa din zi

etc.

Sper ca te-am putut ajuta si toate cele bune big grin!

| M.madallina a răspuns:

Nu este nevoie sa slabesti! si in plus, ai 10 ani.nu te ingrijora, ai destul timp sa slabesti

| AndreeaElena a răspuns:

Fa sport si nu manca mancare de tip fast-food.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sport, cat mai multa miscare dar sa nu iti treaca prin cap sa faci cura de slabire! Esti in crestere si nu e voie! happy