| Luke21Rules a întrebat:

Buna TPU as vrea sa slabesc si eu cat mai repede dar nu stiu cum si ce dieta sa aplic ma puteti ajuta si pe mine? am cam asa... 14ani 1, 60 inaltime 66kg... va rog vreau sa raspundeti cu seriozitate multumeschappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kostyx a răspuns:

Bun! Mai serios de atat nu pot fi dar daca o sa slabesti rapid o sa te reingrasi la fel de rapid... Ideea e sa slabest corect si sanatos si sa adopti un stil de viata sanatos. cate un pic de alergare seara sau dimineata nu ar strica pentru inceput.

7 răspunsuri:
| slapnenorocit a răspuns:

Decat sa urmezi o dieta de la care mai tarziu o sa ai de suferit mai bine te apuci serios de sport.

| Luke21Rules explică:

Va multumesc o sa ma uit pe raspunsuri si o sa aleg big grin la asta ma gandeam si eu la sporthappy

| HocusPocus a răspuns:

Toata lumea vrea sa slabeasca!laughing numai eu vreau sa ma ingras si nu reusesc deloc...

| dtgkjdht a răspuns:

Si eu vreau sa ma ingras dati-mi un sfatttttttttttt

| dtgkjdht a răspuns:

Nu-ti fa griji nu esti grasa stiuo fata care la 10 ani are vo 60-50 kg

| Dixieee a răspuns:

Mult sport şi gata cu dulciurile în exces, cartofii prăjiţi, etc.De asemenea mesele să fie la ore exacte şi să ai o dietă cât mai echilibrată cu fructe şi legume.Dar cel mai important este sportul! big grin

| sashaclara a răspuns:

Cauta dieta dukan, cica e eficienta, vreau si eu sa o incerchappy