| hundead15 a întrebat:

Salut TPU
As vrea sa stiu ce stil de îmbrăcăminte mi s-ar potrivi pentru ca mi se pare ca nimic nu îmi sta bine.
Sunt băiat, 15 ani, 1, 85 m, parul negru ca a lui Smiley, culoarea pielii cam închisă ( nu sunt rrom ) si...un lucru care nu îmi place este ca am umerii FOARTE lati iar eu sunt FOARTE slab.
Niste idei? Poze? Astept orice happy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E perfect!
Tu arati mult mai bine decat multi baieti de varsta ta,ce n-ar da multi sa aiba umerii "foarte lati"!
Greutatea nu conteaza, poarta chestii largi, la bluze ma refer si blugi.
Fa-ti un stil casual, al tau, blugi(2 perechi,una neagra,una albastra), nu stramti jos, mai de oameni asa si bluze de orice fel, dar largi.
Pe umeri iti vor cadea super si in jos iti vor ascunde kilogramele lipsa.
Te ascunzi in haine, asta trebuie sa faci.Si sa faci sala neaparat.
Geci de iarna,toamna/primavara asortate,pulovere in acelasi stil(mai largi) si incaltamintea care te face sa te simti bine,fara sa ingheti.
Axeaza-te pe putine culori,alb,albastru,negru,ca sa ai un stil al tau,acum ti-l formezi,de fapt.
Pentru situatiile in care trebuie sa ai tinuta de protocol,alege un costum gri si unul negru,cu aceeasi croiala,sa poti jongla cu sacoul si pantalonul,iei sacoul de la unul si pantalonul de la altul si esti foarte high.
Nu-mi cere sa-ti pun imagini ca nu stiu ce e la moda in Romania,dar daca urmezi sfaturile astea, n-o sa ai probleme niciodata.
Simplu, curat, elegant.
happy
Hai, sa fii frumos!

1 răspuns:
| HaHaGirl a răspuns:

Eu una nu sunt de-acord cu grece,baietii slabi sunt usor neatragatori,lucreaza masa musculara,sala,devii mai sexy si devorator :->,haine negre,casual,fara blugi sau pantaloni stramti pe fund,blugi(ce urat suna) numai sunt la moda,in niciun caz blug e urat si se poarta eventual scurt sau imitatie de blug(la femei),imprimeuri (fara cranii,demoni etc) TINTE (eu una le ador) se poarta tintele(inca) sacouri si pantaloni pe picior dar nu pe fund,fara pantofi de lac la ce stiu eu ce petrecere,nu,tenesi si fara costum,in fine cam astea ti s-ar potrivi si maiouri (asa este corect si nu MAIEURI),plus ca moda din Romania deja e in urma fata de ce poarta americanii sau italienii,trebuie sa va adaptati dupa ce se poarta in tara voastra,spre ex Iulia albu,ador stilul ei dar toata lumea o critica, nu, asta e stilul american si nu e ceva neobisnuit, cine are cunostinte in moda sau lucreaza cu in moda sunt sigura ca e de-acord cu mine, asta daca a mai si calatorit in lumea asta...sunt site-uri de unde te poti inspira spre ex B*Fashion, multi cumpara de-acolo cica sunt si ieftine, incearca desi iti recomand pentru mai multe detalii revistele italiene sau spaniole, se apropie de Romania, succes!