| SakuraBeauty a întrebat:

as vrea sa va cer un sfat daca se poate crying ei bine cum sa incep... azi am avut teza la romana si nah am avut de inv 5 comentarii si eu le-am invatat numai ca nu pe de rost si le stiam asa mai mult cu cuvintele mele si eu de ob imi fac o schema c-am cu ce incepe fiecare comentariu si inceputul la fraza, ca eu ma stresez foarte tare cand vine vorba de un test sau de ceva de genul ascultare si nah la teza mi-am scos foaia sa vad ceva si cum am obiceiul sa tremur si nu ma pricep a venit profa si mi-a smulso din mana iar asta m-a socat foarte tare si nu stiu cum sa fac sau ce sa fac cred ca profa e mai mult decat suparata pe mine si exact pe mine m-a vazut altii au copiat pe rupte iar eu nu am reusit sa fac mai nimic imi este rusine de mine nu am la cine sa apelez sau cu cine sa vorbesc ma simt foooarte aiurea nici nu stiu cum am sa mai merg maine la scoala offff imi este asa de rusine nu stiu cum sa ma calmez sau nah sa ma relaxez un pic ce ziceti ce as putea sa fac? si va rog nu va bateti joc ca mai sunt si din astia care rad de toti si nu cred ca asa ceva este frumos nu?

Răspuns Câştigător
| saymoon a răspuns:

Offf, Iuliana, draga! Tu nu stii ca furtul se plateste, fie si la sensul figurat. ce pot sa spun e ca mi am dt seama ca esti o fata serioasa, si doar ai incercat sa trisezi si tu odata.Suntem oameni, gresim, asta e.Doamne fereste de mai rau. Dar poate te ajuta asta:Eram in clasa a 8 a, si eu obisnita fiind ca profa stie ca sunt eleva buna si nu ma asculta, nu mi am invatat.Chestia era ca niciunul nu si invatase si din acest motiv profa s a suparat si am dat lucrare.Mai departe stii, la fel ca tine. Vreo saptamana nici nu mi venea sa ma duc la scoala de rusine ce mi era, mai ales la orele ala. Dar mereu imi ziceam :O sa treca, nu raman eu in acel impas, si intr adevar a trecut, ca parca mai ieri se intampla asta.Profa a uitat, si a dat seama ca am gresit si m a iertat.Ma mai intalnesc uneori cu ea si vorbesc norma, mereu imi spune ca sunt eleva serioasa. Mie nu mi vine sa cred, dar a trecut.Atunci irti vine sa te bagi in pamant, dar zi ti in gand, o sa treaca.Si du-te la scoala, straduieste te sa inveti ca sa ti repari greseala. Ti am povestit de mine doar ca sa ti d au un exemplu, sper sa te ajute.Si eu aveam nevoie atunci de un sfat dar nu aveam de unde sa l primesc.Ai grija sa nu mai recurgi la asfel de trucuri urate, mai bine un 4 curat decat un 1 murdar, patat.nu i asa? Deci stai calma o sa treaca nici nu si va aduce aminte. Dar ai grija, ok? Pa draguta mea si nu uita ce ti am zis.

4 răspunsuri:
| Mihai7best a răspuns:

O fost destept cine o zis si copiatul este o arta si daca nu o stapanesti e vai de tine (cazul tau) laughing oricum nu te mai stresa asa de tare pentru ca uiti mai repede si nu te poti concentra, daca ii nevoie dati doua palme inainte si stai calma

| SakuraBeauty explică:

Foarte fain mihai dar eu cred ca as merita pumni nu palme laughing

| [SS]-Draven- a răspuns:

Stai ma fata calma, ca si eu am patit la felwinking nu-ti face nimic.

| dianna_2063 a răspuns:

Eu nu stiu de ce te stresezi...nu ai fost nici prima eleva dar nici ultima prinsa copiind.
senzatia e nasola cand te prinde dar trece.te obisnuiesti