| DouaPuncteD a întrebat:

As vrea si eu niste imagini cu costume de halloween pentru fete. Am 12 ani jumate. Si ceva idei, exemplu:
- ce ati face voi de halloween;
- ce decoratiuni ati confectiona;
- care ar fi primul lucru la o petrcere de halloween.
Vreau raspunsuri. Mersitongue

Răspuns Câştigător
| Tofity a răspuns:

1. http://www.halloweencostumeshop.com/ http://www.costume-de-carnaval.ro/
2. O petrecere cu pietenii sau cu clasa.
3. Hmmm exista decoratiuni speciale pentru asta, gasesti in Kaufland sau in magazinele de decoratiuni.
4 Primul lucru, nu stiu mai exact, pai daca o faci cu clasa ai putea organiza concursuri ca Cel mai frumos costum, dar daca o faci cu prietenii la cineva acasa ati putea sa va uitati la filme de groaza etc.

10 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| kmarianak a răspuns:

Cel mai cunoscut simbol al sarbatorii de Halloween este napul sau bostanul (dovleacul) lui Jack, sculptat si cu o lumina inauntru.
Aceste decoratiuni cu dovleci sculptati sunt de efect. Mai multe modele pentru cioplit gasiti pe http://www.universdecopil.ro/Modele-de-cioplit-dovleacul-de-Halloween.html

| FabuloasaRO a răspuns:

Iata multe, multe imagini cu costume de Halloween pentru fete din care sa te inspiri: http://www.fabricademagie.ro/Costume-Halloween-fete/

Ca decoratiuni, nu trebuie sa-ti lipseasca dovlecii sculptati cu lumanare inauntru, bomboanele in foite cu desene gen scheleti, vrajitoare, etc. Cel mai important lucru la o petrecere de Halloween e sa fie SCARY!

Pregateste surprize gen tunelul groazei, cu persoane care stau ascunse in umbra si sperie invitatii abia sositi, zgomote ciudate, muzica gen Familia Adams...
Have fun!

| AlexutuDeiu a răspuns:

Esti cam mare pentru Hallowen.
La o petrecere ar fi obligatoriu dovleci cu gauri in forma de fata care "zambesc malefic"
Intuneric peste tot si numai 5 lumanari pornite (1 pe camera).

In rest decoratiuni de Hallowen obisnuite!

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, de exemplu fac o mare petrecere cu colegii de clasa
Pai decoratiuni le poti face chiar tu sau le cumperi, sunt sute de magazine de unde le poti cumpara.
Si primul lucru la o petrecete de halloween chiar nu stiu care ar fi.
Eu las totul in mainile sortii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as face o petrecere in care sa se costumeze toti invitatii in personaje de groaza si as face multe decoratiuni cu capete de mort si cu cruci, cu sange si tema petrecerii ar fi cimitirul sau am inviat din morti. Primul lucru...sa imi iau cel mai frumos costum dar si cel mai inspaimantator. Sper ca ti-au placut ideile mele, apropo am 11 ani.

Alte răspunsuri
| madularuvlad a răspuns:

Da, un costum de schelete ori de vampir, la usa casei un schelet atarna de usa si doi dovleci cu o lumanare aprinsa.