| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am mancat: jumatate de gogoasa (mica), un ou fiert, 4 fulgi de cereale cu ciocolata si 3 biscuiti milka care au 186 de calorii sad. Credeti ca este mult?

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu, nu este mult.
Dacă vrei să slăbeşti sau să te menţii, ai voie să consumi maxim 1200 de calorii pe zi.
Ceea ce ai mâncat tu astăzi, nu are mai mult de 800 de calorii.
Stai liniştită şi nu te mai înfometa.
Trebuie să iei trei mese pe zi la ore fixe şi două gustări.
Mănâncă supă, carne de pui la grătar sau fiartă, fructe, legume, iaurt degresat, batoane Fitness, biscuiţi Belvita.
Bea zilnic minim 2 L de lichide dar să nu fie acidulate.
Mergi cu bicicleta, cu rolele, ieşi la plimbare, sari coarda, aleargă, fă cât mai multă mişcare.

Pa-pa.

Răspuns utilizator avertizat
| alleluiaah a răspuns:

Doamne! Pune mana si mananca normal. Sa stii ca daca ai niste ore la care sa mananci si mananci sanatos nu te ingrasi. Nu te mai infometa. chiar daca tu zici ca nu iti e fame, tu spui asta pentru ca probabil vrei sa slabesti, dar organismul are nevoie de niste vitamine. Sau daca simti ca desi "mananci mult" nu te saturi ar fi bine sa mananci niste fructe/legume.

| DTNA a răspuns:

Cu siguranta te ingrasi mult... fato din cauza ca mancati in halu asta de putin deveniti anorexice. si ajungeti sa aratati numai piele si os. corpul unui om arde in jur de 1000+ calorii pe zi. pune mana si mananca normal dar nu exagera pentru ca iti vei face mai mult rau decat bine