| al3xandru_4340 a întrebat:

Astazi dupa ore m-am batut cu un coleg, el mi-a dat o palma, i-am dat si eu, mi-a dat un pumn, i-am dat si eu, si i-am mai dat inca unu. Tin sa mentionez ca nu eram in scoala. Si i-am mai spart unui coleg buza incercand sa dau in el. Credeti ca am procedat corect?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ai procedat corect, nu trebuia sa raspunzi la provocari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Violenta nu e niciodata solutia. Deci nu, nu ai procedat corect.
E drept ca incep sa cred ca baietii au un fel de nevoie de a se bate uneori sau de-a se juca de-a bataia. Numai ca atunci cand va bateti la nervi riscul e de doua ori mai mare sa va raniti grav. Sau in cazult tau, sa raniti si pe altii.
Din ce am inteles a inceput el. Presupun ca ar fi fost complicat pentru tine sa te retragi ca un las dupa ce ti-ai luat o palma. Dar disputa voastra a evoluat prea urat. Nu sunt in masura sa spun care din voi e mai vinovat pentru ca nu stiu de ce v-ati certat. Dar sunteti amandoi vinovati. Lasati naibii prostiile astea si invatati sa va rezolvati problemele discutand. La 30 tot asa o sa faceti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Numai bataie stiti, gandirea ea un lucru prea mare pentru voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Periculosule! mi-e si frica sa-ti raspund, daca sar aia doi pe tine, ce te faci, iti iei perversa ca pe Tg. Ocna? ti-o iei, in loc sa stai sa te gandesti de ce ti-a dat ala o palma sau sa vorbesti cu el tu raspunzi cu aceeasi moneda

| Veromi321 a răspuns:

Nu, nu ai procedat corect.

| Ysa232 a răspuns:

Depinde cine e de vina : 1 daca el este de vina sau a dat primul ei facut ce trebuia
2. daca tu ai inceput atunci ai facut un lucru rau