| DyanaaDya a întrebat:

ce ati alege intre tableta si laptop si de ce? nu prea sunt hotarata ce sa ia-u....as vrea daca tot ia-u unul dintre ele sa fie si bune.(avand banii mei, nu e o problema.)pana acum am strans 17 milioane.deci,care dintre e mai buna? si vreau si motive va roog... funda(scuze de categorie)

7 răspunsuri:
| Ada11 a răspuns:

Depinde la ce o vrei. Daca o vrei sa fie practica, si sa poti citi ( de exemplu) pentru scoala chestii, si sa te joci, iti propun ori o tableta (Kindle Fire HD) sau un Notebook. Eu am ASPIRE One, si ii tare la indemana, imi place tare. E micut, de asemenea. Partea proasta e ca nu are din ala de CD. Asa ca. Din nou. Depinde pentru ce ai nevoie. Pe Laptop iti poti descarca jocuri adevarate-d'alea faine, bateria tine mai mult, capacitate (din cate stiu ) mai mare. Nu prea gasesc rostul tabletei, numa daca cumva calatoresti mult cu technologia langa tine.

In orice caz nu te atinge de IPAD-uri. NU! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege tableta, e mult mai practica in ziua de azi...

| Solsagan a răspuns:

E iau*, măi fată.
Şi eu aş lua laptop oricând, ba chiar găseşti ceva decent la banii ăia.

| Blackened a răspuns:

Laptop-ul,mi se pare mai comod.

| iiKiduuu a răspuns:

Leptop...1. Ține mai mult.
2. Descarci jocuri pe care pe tabletă nu le poți descărca sau juca.
3.E mai usot de folosit.
Pe scurt e mai bun leptopul.

| Teodora05 a răspuns:

LAPTOP - parintii mei au vrut sa imi cumpere de ziua mea o tableta. Inainte tata s-a interesat sa vada daca e buna de ceva..si concluzia e ca nu merita tableta pentru ce in afara de jocuri si net nu poti face alt ceva cu ea..de exemplu: vrei sa scrii un text pe tableta(in office) si dupa aia vrei sa il bagi in calculator=nu o sa mearga deoarece nu sunt compatibile officeurile sau nu mai sh ce a spus tata. Matusa mea are ipad 2 si nu e multumita..asta e parerea mea
Funda?

| DyanaaDya explică:

Mda...am doua raspunsuri diferite..as lua laptop pentru ca e mult mai bun si poti face mai multe pe el dar nu ar fi naspa nici o tableta mai ales ca e mai usor de transportat daca ai merge undeva...nu stiu ce sa aleg. thinking