| anonim_4396 a întrebat:

În septembrie intru la liceu și as vrea sa îmi dați niște sfaturi cum sa NU ma apuc de fumat. Eu sunt deja foarte hotărâtă ca nu vreau sa îmi stric sănătatea și sa îmi cheltui banii pe asa ceva, dar poate nu e destulă ambiția mea. Deci, va rog sa îmi dați niște sfaturi pentru a reuși sa trec prin liceu fără sa ma apuc de fumat. DAU FUNDĂ! P. S. Scuze pentru categorie!

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Pur si simplu nu fumezi.
Eu am refuzat de cateva ori si nu s au mai batut capul sa ma intrebe. Stai mai mult cu cei ce nu fumeaza

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ignori lumea care fumeaza si cauti cine e nefumator

| Violleta2022 a răspuns:

Ai o singura sansa, daca nu ai incredere in tine, sa-i spui mamei tale, sa te controleze sever si sa te tina in frau, ca sa nu fumezi si sa-ti nenorocesti sanatatea.
Din pacate, sfaturile noastre sunt frectie la picior de lemn pentru tine, daca nu ai vointa si oricum nu vei asculta de noi.

| Andreeush a răspuns:

Dacă tu nu vrei să te apuci de fumat atunci nu o vei face.

| Plato a răspuns:

Pai cum, draguta, tu nu ai personalitate? Daca vezi pe unu ca face, musai si tu?
Nu vrei, nu o faci.
Daca mergi la liceu cu gandul sa urmezi turma si sa te placa toti... e clar ce se ajunge si de tine.

| Goete a răspuns:

Problema cu ambitia de a nu fuma nu o ai acum, o ai daca te apuci de fumat.
Cand ti se ofera tu trebuie sa stii ca nu ei sunt misto, ca isi stric sanatatea platind pentru asta, ci tu, ca nu o faci.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

laughing) Tu crezi ca a merge la liceu, inseamna a te apuca de fumat, sau alte chestii? Sau ai impresia ca daca esti la liceu si vezi unul si altul fumând, trebuie să o faci si tu? Pff, ce gândire ai! Du-te la liceu sa înveți, nu sa intri in anturaje care mai de care, ca nu esti obligat sa fumezi daca esti la liceu. Nu vrei, nu o faci, cine te obliga?

| Ivanescucristina a răspuns:

Wtf copilă dacă nu vrei nu te apuca că nu te obligă absolut nimeni...

| Alex2k1 a răspuns:

Bună, eu sunt în clasa a 11-a și încă nu m.am apucat se fumat, cu toate că toți prietenii mei fumează, eu am reușit să rezist cât de cât. Am tras de cateva ori, la petreceri în mare parte, o dată în excursii, fetele fiind o influență mai puternică pentru mine în acest caz. Totuși, cel mai bun prieten al meu era fumător cam până în clasa a 10-a, ținea morțiș să nu mă apuc de fumat, el regretând că s-a apucat, reușind acum să se lase. Însă era și din ambiție chestia asta, nu găseam rostul să dau banii pe țigări, plus că la primele fumuri simți un gust oribil care te ajută să nu te apuci. Sper că te.am ajutat cu ceva

| CrazyGuy a răspuns:

Ai examen!