| xDxDxDxDxD a întrebat:

Voi ce ati alege dintre un laptop si o tableta cu windows? (avand in vedere ca mai am 3 ani de liceu si dupa (sper) facultate).Ma tine tableta pana la facultate, cel putin?

2 răspunsuri:
| alexutzu1981 a răspuns:

Daca nu ai nevoie neaparat de calculator ia-ti tableta si o sa ai ce butona cand te plictisesti pe tren. In cazul in care petreci multe ore in fata calculatorului tableta nu-ti este utila pentru ca iti vei obosi ochii mult prea tare, iar pe un laptop sigur te descurci mai repede sa navighezi. Eventual apoi la facultate iti va fi foarte util laptopul la referate sau ce o mai fi nevoie.

| Alexandru80 a răspuns:

Daca vrei ceva mai usor de purtat si de folosit cumpara o tableta... daca vrei sa ai ceva sa poti lucra incearca un laptop. sfatul meu e sa incerci un laptop crede-ma e folositor big grin