| Doodleskull a întrebat:

ce inseamna semnul ala facut cu mana trei degete ridicate si primele doua respectiv degetul mare si cel de langa unite si formeaza un zero?
fara glume plssss
Funda

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna OK. De fapt primele doua degete formeaza un O, iar restul un K.

| Doodleskull explică (pentru Brigaela):

Dar ne referim la acelasi lucru?
Am vazut semnul asta in meme.uri si nu ma prind...

| Brigaela a răspuns (pentru Doodleskull):

Descrierea ta este dificil de inteles, eu am inteles ca te referi la semnul asta:
http://faafaceri.ro/wp-content/uploads/2016/03/ok.jpg

| Doodleskull explică (pentru Brigaela):

Exact asta
Apare in meme.uri si nu ii inteleg rostul

| Brigaela a răspuns (pentru Doodleskull):

Nu inteleg nici eu ce vrei sa spui, cred ca nu cunosc eu sensul cuvantului mema/meme asa cum il folosesti tu (eu il stiu numai pe cel din dictionar si nu pare potrivit in context). La ce te referi?

| Doodleskull explică (pentru Brigaela):

Cred ca amandoi suntem depasiti de situatiewinking