| xXAndr3y98Xx a întrebat:

Ce parere aveti despre acest PC? http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1501603/

Este bun? Sunt compatibile una cu alta?

P.S: Si mai am un hard-disk
WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB ( pe care o sa-l bag in acel sistem) de mai sus.

Si apropro numai vreau sa schimb nimic la ele. Imi spuneti doar daca sunt compatibile da sau nu. (Sunt curios)

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti vine prin curier acasa. Direct asamblat. Vin toate piesele cu toate garantiile si o factura. Cutiile nu te intereseaza. https://www.trusted.ro/blog/legislatie-ambalajul-original/
Asa este! Si poti sa pui HDD-ul cel mai ai pe acasa.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si care ar fi logica pentru care ai lua doua memorii de 4 Gb in loc de una de 8? Si mai ieftina si cu latenta mai mica: http://www.pcgarage.ro/......nta-cas-8/
Restul este bine.

| xXAndr3y98Xx explică (pentru Salontanul):

Eh, atunci o sa iau doar o memoria de 8gb in loc de 2 de 4gb. Dar cred ca asta nu este o problema. Pe mine ma intereseaza daca piesele sunt compatibile toate si daca este bunicel? Si si ce sfaturi imi mai dai.

| Salontanul a răspuns (pentru xXAndr3y98Xx):

Ti-am spus: restul este bine.

| xXAndr3y98Xx explică (pentru Salontanul):

I-a uitate acum, am schimbat sursa ( pentru ca numai era in stoc) Si am lu-at una de 600W dar e buna si asta? tu ce zici? (am vazut ca placa video cere alimentare pe 1x 6 pin PCI-E si aceasta sursa are 6+2 Pin PCI-E, adica e acelasi lucru sau? ) SI sa-mi spui daca pot sa dau comanda cu aceste piese, sau mai trebuie sa schimb ceva? daca nu este compatibil etc

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Este sursa recomandata pentru gaming si la 600 W este de ajuns.

| xXAndr3y98Xx explică (pentru Salontanul):

Deci nu ar mai fi nimic de schimbat la acest pc? Ca sa stiu daca pot da comanda.Ca sa nu ma pomenesc ca nu este compatibil sau ca mai trebuie schimbat ceva. Ca din asta te intreb sa fiu sigur 100%. Mersi anticipat.

| Salontanul a răspuns (pentru xXAndr3y98Xx):

Da. Este bun si fiabil 100%. Ar fi bine sa ceri si serviciul asamblare. In felul asta scapi de asteptare in caz ca o piesa este defecta: http://www.pcgarage.ro/servicii/pc-garage/asamblare-standard/ Dupa ce faci comanda ii contactezi pe site. Vezi ca pe pagina sus au : "Salut, te sunam noi?". Daca nu vrei sa te sune, la sfarsitul comenzii n-o inchiz, intri pe link-ul dat de mine si apesi "Adauga in cos" ca orice produs.

| xXAndr3y98Xx explică (pentru Salontanul):

Aha, Multumesc mult, Si apropro Comanda imi vine prin curier? sau trebuie sa-l ridic de la sediu? Si cand vine, vine direct ansamblat in carcasa cu toate piesele alese de mine? si inca o chestie imi vine si cutiile? in care au fost puse piesele? cu garantii cu tot ce a mai ramas? Sau vine Doar ansamblat ca un simplu pc. ( Oricum eu nu mai trebuie sa umblu deloc la carcasa gen sa o desfac sa ii mai montez ceva etc.) Oricum Vreau doar sa-i mai bag un Hard-Disk de 1TB cel pus in descriere doar atata! Ca in rest il bag in priza si bag toate alea ce trebuie, in spate si instalez windowsu si etc.

| xXAndr3y98Xx explică (pentru Salontanul):

Bun, Multumesc foarte mult. ( Am vrut sa stiu aceste chestii inainte sa dau comanda).

| Salontanul a răspuns (pentru xXAndr3y98Xx):

Multumesc si eu pentru apreciere!

| Salontanul a răspuns (pentru xXAndr3y98Xx):

Iti vine prin curier acasa. Direct asamblat. Vin toate piesele cu toate garantiile si o factura. Cutiile nu te intereseaza. https://www.trusted.ro/blog/legislatie-ambalajul-original/
Asa este! Si poti sa pui HDD-ul cel mai ai pe acasa.