| ArmywCode a întrebat:

Ce pot face daca mi-a fost furata bicicleta si stiu de cine? Funda pentru raspunsul cel mai bun si rapid.

Răspuns Câştigător
| ionalexandru98 a răspuns:

Suni direct la politie, le spui de furt, dai o descriere a bicicleei si spui caai avea idee cine si unde este hotul. Asa am facut cand niste idioti mi-au furat portofelul si i-au prins imediat

3 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Trebuie sa anunti politia,va merge la inculpat si-i va intocmi un proces verbal,iar la urmatoarea abatere il va penaliza cu o amenda.
Sau poti merge la el cu parinti, daca nu vrei sa recurgi la acest demers. Doar ca trebuie sa fi calm, pentru ca daca ii faci vreun rau, vei ajunge tu la politie.
Chiar daca e legitima aparare, se pedepseste!

| MafteiVictor a răspuns:

Anunta frate politia...du-te cu parintii la el.du-te singur doar nu vrei sa o lasi la el!

| neverlikeme a răspuns:

SStai putin! asta e chiar stupi! logic te duci si iti iei bicicleta! daca persoana respectiva nu tio inapoiaza atunci vi si cu parintii... daca iti cere dovezi ca e a ta ii poti spune de unel defecte sau zgarieturi etc! si amintestei ca furtul este urat ilegal si pedepsit de dumnezeu! du-te si ia-ti bunul inapoi!